-->

دیدارهای مرحله نهایی مسابقات بدمینتون غرب آسیا در قمست یکنفره و دو نفره پسران و دختران امروز ( پنچ شنبه ) در سالن بدمینتون شهر امان برگزار شد و ملی پوشان کشورمان با کسب ٨مدال طلا و 3 مدال نقره و ١برنز این مسابقات به مقام قهرمانی و نایب قهرمانی دست یافتند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، در دیدار فینال مسابقات رده سنی زیر 15 سال پسران محمد پارسا الوندی از ایران به مصاف علی حیاتی دیگر ملی پوش کشورمان رفت که این دیدار با نتیجه 2 بر صفر به سود علی حیاتی خاتمه یافت و وی به مقام قهرمانی دست یافت و مدال طلا را به گردن آویخت. محمد پارسا الوندی به مقام نایب قهرمانی رسید و مدال نقره این رده سنی را بدست آورد. بدمینتون بازان عراق و عربستان صعودی به مقام سوم مشترک این رده سنی دست یافتند.
در دیدار فینال رقابتهای دونفره زیر 15 سال پسران ، تیم دونفره علی حیاتی و محمد پارسا الوندی از ایران به مصاف تیم دونفره عربستان صعودی رفتند که این مسابقه در پایان با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم دونفره ایران خاتمه یافت و آنان به مقام قهرمانی این رده سنی دست یافتند و مدال طلا را کسب کردند. تیم دونفره عربستان صعودی دوم شد و مدال نقره را بدست آوردند. تیم های دونفره اردن و سوریه به مقام سوم مشترک دست یافته و مدال برنز را کسب نمودند.

در دیدار فینال رده سنی زیر 17 سال پسران در قسمت یکنفره ، بازیکنی از اردن به مصاف نیما رستم پور رفت که این مسابقات در پایان با نتیجه دو بر صفر به سود نیما رستم پور به پایان رسید و وی به مقام قهرمانی این رده سنی دست یافت و مدال طلا را کسب کرد. بازیکن اردن به مقام دوم رسید و مدال نقره را از آن خود نمود. بدمینتون باز عراق و محسن معصومی تبار به مقام سوم مشترک رقابتهای یک نفره زیر 17 سال دست یافتند.
در دیدار فینال مسابقات دونفره زیر 17 سال پسران ، تیم دونفره نیما رستم پور و محسن معصومی تبار از ایران با تیم دونفره اردن دیدار کردند که این مسابقه در پایان با نتیجه 2 برصفر به سود تیم دونفره ایران به پایان رسید و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دادند و مدال طلا را به گردن آویختند. تیم دونفره اردن دوم شد و مدال نقره را بدست آوردند و تیم های دونفره لبنان و عراق به مقام سوم مشترک رسیدند و مدال برنز را کسب نمودند.

در دیدار فینال دختران رده سنی زیر 15 سال در قسمت یکنفره دختران ، مریم سلطانی به دیدار مبینا ندایی رفت و این دیدار در پایان با نتیجه 2 بر صفر به سود مريم سلطاني خاتمه یافت و وی به مقام قهرمانی رسید و مدال طلای این رده سنی را ازآن خود کرد. مبينا ندايي به مقام نایب قهرمانی رسید و مدال نقره را به گردن آویخت. بدمینتون بازان دختر زیر 15 سال لبنان و اردن مقام سوم مشترک را بدست آوردند و به مدال برنز دست یافتند.
همچنین در دیدار فینال رقابتهای دونفره زیر 15 سال دختران ، تیم دونفره مریم سلطانی و مبینا ندایی از کشورمان به مصاف تیم دونفره دختران لبنان رفت که این دیدار در پایان با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم دونفره ایران به پایان رسید و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دادند و مدال طلا را به گردن آویختند. تیم دونفره لبنان دوم شد و مدال نقره را کسب کردند و تیم های دونفره سوریه و بحرین مشترکا مقام سوم را بدست آوردند و صاحب مدال برنز شدند.

همچنین در مسابقات فینال رده سنی زیر 17 سال دختران در قمست یکنفره فاطمه بابايي به مصاف ساره امينيان رفت که این مسابقه در پایان با نتیجه 2 بر يك به سود فاطمه بابايي خاتمه یافت و وی به مقام قهرمانی این رده سنی رسید و مدال طلا را به گردن آویخت. ساره امينيان به مقام نایب قهرمانی قسمت یکنفره بانوان زیر 17 سال دست یافت و مدال نقره را بدست آورد. بدمینتون بازان اردن و عراق به مقام سوم مشترک دست یافتند و مدال برنز را از آن خود نمودند.
در دیدار فینال مسابقات دونفره زیر 17 سال دختران ، تیم دونفره ساره امینیان و فاطمه بابایی از ایران با تیم دونفره سوریه به رقابت با یکدیگر پرداختند که این دیدار در پایان با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم ایران خاتمه یافت و مقام قهرمانی را بدست آورد و مدال طلای این رده سنی را به گردن آویختند. تیم دونفره سوریه نایب قهرمان این رده سنی شد و مدال نقره را از آن خود کرد. تیم های دونفره لبنان و اردن به مقام سوم مشترک رسیدند و مدال برنز را به خود اختصاص دادند.

مراسم اختتامیه با حضورآقای جاسم نایب رییس فدراسیون جهانی،آقای واجد علی رییس کمیته توسعه اسیا، آقای تابالان مدیر اجرایی بدمینتون آسیا، رییس فدراسیون بحرین، رییس فدراسیون اردن، سرکار خانم دکتر فریبا مددی نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون ایران برگزار گردید و جوائزی به تیم های برتر اهداء گردید.
لازم به ذکر است حضور مقامات آسیا و جهان نشانگر اهمیت بالای این مسابقات می باشد که تیم ایران توانست در تمامی رده‌های سنی عنوان قهرمانی را از آن خود کند.
همچنین در پایان نیز از طرف خانم دکتر مددی تابلوی یادبودی به رییس فدراسیون اردن اهدا گردید