نظرات مربیان و بازیکنان در رقابتهای درون اردوی بدمینتون بازان جوان

رقابتهای انتخابی درون اردوی بدمینتون بازان کشورمان در روزهای چهاردهم لغایت شانزدهم با حضور 23 بدمینتون باز رده سنی جوانان در محل کمپ این فدراسیون برگزار شد .

در حاشیه برگزاری این رقابتها مسوول روابط عمومی فدراسیون در گفت و گو با مربیان و بازیکنان حاضر در این رقابتها به گفت و گو پرداخت .

مرتضی ولی دروی سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان گفت : این اردو انتخابی با معرفی 16 بازیکن در قسمت یک نفره و 3 تیم دونفره برترین های سال گذشته در قسمت نوجوانان و جوانان تشکیل شد .

وی افزود : تست آمادگی جسمانی نخستین الویت ما برای بازیکنان حاضر در این اردو بوده است که این عامل را به تمامی هیاتهای بدمینتون استانهای کشور اعلام نمودیم .

سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان خاطرنشان کرد : حضور بازیکنان در قسمت یک نفره و دونفره برای فدراسیون از اهمیت یکسانی برخوردار است .

وی افزود : هدف حضور قدرتمند ورزشکاران بدمینتون نوجوانان و جوانان  برای رقابتهای بین المللی بدمینتون جوان زیر 19 سال است که برای نخستین بار در کشور و در استان سمنان برگزار می شود، برشمرد.

سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان بدمینتون کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد : این اردوی انتخابی به لحاظ کمی و کیفی از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار بوده است .

وی در پایان گفت : متاسفانه افرادی بیرون از فدراسیون تلاش دارند که با نقد غیر منصفانه مربیان را به حاشیه برانند که این دور از رسم جایگاه ورزشی است .

منصور مبینی بازیکن اسبق تیم ملی بدمینتون و سرمربی تیم بدمینتون جوانان و بزرگسالان زنجان اظهار داشت : سطح برگزاری این رقابتهای درون اردوی نسبت به سال گذشته بسیار بالاتر بوده و این شرایط برای حضور بدمینتون بازان جوان کشورمان بسیار مطلوب می باشد.

وی گفت : برگزاری این رقابتهای درون اردوی بدمینتون بازان جوان کشورمان را برای حضور در رقابتهای بین المللی جوانان که از امسال در ایران آغاز می شود بسیار با اهمیت است .

مبینی افزود : حضور مربیان در این اردو که خود از بازیکنان اسبق تیم ملی بدمینتون کشور بوده است کمک شایانی به بازیکنان جوان بدمینتون می نماید و انتقال تجربه آنان می تواند برای آماده سازی آنان و انتخاب بازیکنان موثر باشد.

مربی تیم بدمینتون جوانان زنجان سطح بازی بدمینتون بازان حاضر در این اردو را بسیار عالی توصیف کرد و خاطرنشان کرد این بازیکنان توانایی حضور در مقابل بازیکنان بزرگسال را دارند و این شرایط یک امتیاز بسیار خوب برای بازیکنان جوان این رشته است .

همچنین شهرام کرمی بازیکن اسبق تیم ملی و مربی تیم نوجوانان و جوانان بدمینتون استان اصفهان اظهار داشت : توجه فدراسیون به رده سنی نوجوانان و جوانان و برنامه ریزی برای مسابقات انتخابی از بین بازیکنان منتخب استانهای کشور یک امر بسیار منطقی و مفید برای حضور هرچه بهتر بدمینتون بازان در سطح ملی می باشد.

وی گفت : بدمینتون بازان جوان با حضور در این رقابتهای درون اردوی خواهند توانست شرایط خود بسنجند و تاثیرگذاری این اردوهای انتخابی بسیار بالاست .

کرمی افزود : بازیکنان در این رقابتها با محیط های غیر استانی روبرو خواهند شد و این شرایط باعث می گردد که آنان از تجربیات مربیان و بازیکنان حاضر در این اردوی انتخابی استفاده بهینه کنند.

وی گفت : حضور این بازیکنان در صورت تامین بودجه از سوی وزارت ورزش و جوانان در رقابتهای برون مرزی بسیار اثر گذار خواهد بود .

در ادامه این گفت و گو محمد چهارمحالی بدمینتون باز جوان استان فارس با اظهار خشنودی از برگزاری مسابقات درون اردوی گفت : این رقابتها تجربه بسیار خوبی برای بازیکنان جوانان این رشته است .

وی افزود : سطح این مسابقات بسیار بالاست و تمامی ما تلاش خواهیم کرد که در این رقابتهای درون اردوی با تمام توان ظاهر شده تا بتوانیم خود را جزء نفرات برتر قرار داده تا به عنوان بازیکن منتخب برگزیده شویم .

وی راهیابی به تیم ملی جوانان بدمینتون کشور را یک افتخار دانست و گفت تمامی تلاش خود را برای راهیابی به این سطح انجام خواهم داد.

مسعود نجفی بدمینتون باز استان مرکزی و شهر دلیجان نیز گفت : ر قابتهای انتخابی درون اردویی از کیفیت و سطح بسیار بالایی برخوردار است و رقابتهای این دوره از سطح بالایی برخوردار می باشد .

وی گفت : در استان و شهرستان از امکانات مناسبی برای تمرین برخوردار نیست و حضور در این میادین می تواند در افزایش سطح بازی بسیار تاثیر گذار باشد .

مصطفی قربانی دیگر بدمینتون باز استان یزد و شهرستان اردکان از دیگر بازیکنان حاضر در رقابتهای انتخابی درون اردوی کشور است ، گفت : تاثیر گذاری این رقابتها درون اردوی و انگیزه انتخاب آن می تواند باعث رشد بدمینتون کشور شود .

وی حضور مربیان با تجربه و انتقال دانش آنان به بازیکنان را یک فرصت بسیار مطلوب برای بدمینتون بازان جوان این رشته برشمرد که با بهره برداری از این تجربه آنان خواهند توانست گام های بلندی برای رسیدن به اهداف خود که همانا حضور در جمع ملی پوشان باشد دانست .

قربانی همچنین خاطرنشان کرد که وی در قسمت دونفره بازی می نماید و این رقابتها در قسمت یک نفره است و چنانچه مسولان این رقابتها را در دو بخش یک نفره و دونفره برگزار نمایند ، بسیار مفید و تاثیرگذار خواهد بود.

علیرضا کرمی از تهران دیگر بدمینتون باز جوان این اردوی انتخابی است که خود را بسیار آماده می داند که با تمرین 6 روز در هفته و به مدت 2 ساعت در روز یکی از مدعیان انتخاب این رقابتها ست .

وی گفت : سطح این رقابتها بسیار بالاست و با داشتن مقام دوم قهرمانی جوانان کشور تلاش دارم که جزء انتخاب شدگان این مرحله باشم .

لازم به ذکر است که در این اردو از 27 بازیکن نوجوانان و جوانان کشور دعوت بعمل آمده بود که 23 بازیکن در این اردو انتخابی حضور یافتند و از این تعداد 12 بازیکن که از رقابتهای سال گذشته بود برای مرحله اول انتخاب خواهند شد و پس از مسابقات بدمینتون قهرمانی کشور و رقابتهای رنکینگ نوجوانان و جوانان کشور نفرات جدید در سال جاری به این بازیکنان اضافه خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *