جهش ملی پوشان جوان بدمینتون ایران در سطح آسیا و جهان

جهش ملی پوشان جوان بدمینتون ایران در سطح آسیا و جهان

امیر جباری و ثمین عابدخجسته دو ملی پوش جوان بدمینتون کشورمان در آخرین رده بندی که از سوی کنفدراسیون بدمینتون آسیا و فدراسیون جهانی این رشته اعلام گردید، توانستند رنک خود را به سطح قابل توجهی در آسیا و جهان ارتقاء دهند که این یک جهش بزرگ برای ورزش بدمینتون ایران محسوب می شود .

امیر جباری توانست در مکان 24 آسیا و 74 جهان قرار گیرد و ثمین عابد خجسته نیز رنک آسیایی خود را 90 و رنک جهانی خود را به 109 رساند .

کسب این نتایج از سوی این دو ملی پوش بدمینتون جوان کشورمان بدین لحاظ قابل توجه می باشد که برترین بازیکنان بدمینتون جهان در این قاره کهن حضور دارند .

حضور بازیکنان چین ، اندونزی ، مالزی ، سریلانکا ، هند ، ژاپن ، کره ، ویتنام ، سنگاپور ، چین تایپه در سطح آسیا و دانمارک ، انگلیس ، فرانسه ، در سطح اروپا بیانگر این نکته است که ایستادن ملی پوشان بدمینتون کشورمان درکنار آنان یک دستاورد بسیار بزرگی بحساب می آید.

تلاش مسوولان فدراسیون بدمینتون کشورمان با برنامه ریزیهای مناسب و مطلوب در 3 الی 4 سال اخیر باعث گردیده است که بتواند بازیکنانی جوان را به این قاره کهن معرفی نماید که بتوانند جایگاهی مطلوب برای این رشته ورزشی به ارمغان بیاورند .

این دستاورد یک جهش بزرگ برای فدراسیون بدمینتون محسوب می شود که با استعدادیابی و استعدادپروری و تلاش شبانه روزی مسوولان و دست اندرکاران این رشته کسب گردیده است که در تاریخ این رشته ورزشی در کشور بی نظیر است .

این موفقیت بزرگ را می توان مدیون مسوولان فدراسیون بدمینتون و برنامه ریزیهای وزارت ورزش و جوانان و معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی خصوصا نگاه به استعدایابی دانست که در این سالهای اخیر با اهمیت دادن به بازیکنان نونهال ، نوجوان و مستعد توانستند آنان را به جایگاهی بسیار شایسته در سطح آسیا و جهان معرفی نمایند .

 

 

 

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *