نشست نایب رییسان هیات های بدمینتون سراسر کشور در ساعت 10 صبح امروز با حضوردکتر محمدرضا پوریا رییس فدراسیون سرکار خانم دکتر فریبا مددی نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون سرکار خانم مریم قره گوزلو معاون برنامه ریزی دفتر هماهنگی ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ، مهندس علی موذن دبیر فدراسیون و مرتضی مداحی رییس کمیته آموزش و نایب رییسان هیات های  بانوان سراسر کشور در محل سالن اجتماعات فدراسیون ورزش های روستایی بروگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، این نشست با قرائت آیاتی از قرآن کریم گشایش یافت و سپس سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران نواخته شد و پس از آن سرکار خانم دکتر مددی  در مورد استعدادیابی و شرایط مطلوب آن و رسیدن بازیکنان ملی دختران این رشته از سطح استعدادیابی به سطح ملی را عنوان کرد و تلاش هیاتهای استانها در امر توسعه مورد توجه بوده است که حرکت مطلوبی در حال حاضر در بدمینتون کشور داریم .

نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون در ادامه از کلاسهای مربیگری ، داوری و ارتقاء دانش افزایی را به عنوان حرکت های رو به جلو این رشته برشمرد .

سرکار خانم مددی در ادامه بر فعالیت های فرهنگی در استان ها و برگزاری جشنواره های فرهنگی ، همگانی و کارگاه های آموزشی جهت ارتقاء سطح فرهنگی ورزشکاران و مربیان تأکید نمودند .

سپس دکتر محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون کشورمان ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) و قدردانی از حضور نواب رییسان هیاتهای بدمینتون سراسر کشور اظهار داشت : از سرکار خانم دکتر محمدیان  معاونت محترم بانوان وزارت ورزش و جوانان و سرکار خانم قره گوزلو معاون دفتر هماهنگی ورزش بانوان و سرکار خانم دکتر مددی نایب رییس بانوان این فدراسیون تشکر و قدردانی می کنم .

رییس فدراسیون بدمینتون  گفت : در بازدیدی که اخیرا از هیاتهای بدمینتون استانهای کشور داشتم فعالیت بخش بانوان را بسیار مطلوب بوده است .

دکتر پوریا افزود : ما در بخش همگانی و قهرمانی در قسمت بانوان حرکت رو به جلو داشته  و قابل قبول می باشد.

وی خاطرنشان ساخت : رنک ما در قسمت مردان 21 و در قسمت بانوان 24 می باشد و این در حالی است که قبلا رنک  ورزشکاران این رشته 200 و 250 بوده است و این بیانگر آن است که ما تلاش زیادی برای رسیدن به سطح مناسب آسیا داریم .

دکتر پوریا گفت :فدراسیون باید نگاه خود را به بخش بانوان افزایش داده و شرایط جامعه آماری این رشته را افزایش دهیم .

وی خاطرنشان کرد : آمار بیمه های قهرمانی ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مسوولان هیاتهای باید به این مقوله توجه بیشتری داسته باشند .

وی در پایان درمورد تصویب تقویم ورزشی در هیات رییسه و سپس در مجمع سالیانه فدراسیون خبر داد که مسابقات در سال جاری در حال برگزاری می باشد و در مسابقات  قهرمانی نوجوانان وخردسالان علاوه بر رقابتهای یک نفره و دونفره رقابتهای تیمی نیز برگزار می شود .

معاون دفتر هماهنگی ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت : در جمع یکی از فدراسیونهایی هستم که در بخش بانوان پیشرو هستند .

وی افزود : رشته بدمینتون دارای پتاسیل بالایی در بخش ورزش همگانی و هم بخش قهرمانی دارد و این رشته درهر دوبعد می تواند فعالیت و عملکرد مطلوبی داشته باشد .

قره گوزلو گفت : در ارزیابی که سال گذشته داشتیم رشته بدمینتون فعالیت خوبی داشته است .

وی افزود : الویت وزارت ورزش وجوانان بازیهای آسیایی 2018 اندونزی است که اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی گفت : از هیاتهای استانها تقاضا می نمایم که با فدراسیونها در جهت تحقق

این اهداف کوشا باشند.

معاون دفتر هماهنگی  وزارت ورزش و جوانان در ادامه اظهار داشت :  توسعه ورزش همگانی نیز از الویت های مهم معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان است .

وی در رابطه با برنامه های  حجاب و عفاف اظهار داشت : این برنامه جزء برنامه های ملی و مهم است و برای بانوان و دختران ورزشکار ما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

قره گوزلو گفت : حضور سرکار خانم دکتر مددی به عنوان  دبیر گروه راهبردی رشته راکتی برای این رشته بسیار با اهمیت است و تعامل وی با دیگر گروه ها می تواند در جذب مخاطبین این رشته بسیار با اهمیت باشد.

سپس سرکار خانم مددی نایب رییس بانوان فدراسیون در مورد بررسی عملکرد بانوان هیاتهای استانها در سال 95 سخن گفتند و در پایان حاضرین نقطه نظرات خود را عنوان کردند.