آقای دکتر “جعفر سطوتی ” مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان بعدازظهر امروز ( سه شنبه ) با حضور در محل فدراسیون بدمینتون با آقای دکتر ” محمدرضا پوریا ” رییس این فدراسیون دیدار و گفت و گو کرد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، در این دیدار که با حضور سرکار خانم رجبی مدیر گروه فرهنگی فدراسیونهای ورزشی ، آقای داوود ملکی کارشناس امور اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و آموزشی وزارت ورزش و جوانان ، آقای محمد فرجی نایب رییس فدراسیون ، سرکار خانم دکتر فریبا مددی نایب رییس بانوان فدراسیون ، آقایان مهندس علی موذن دبیر فدراسیون ، ابوالفضل مهاجر بختیاری مشاور عالی فدراسیون برگزار شد ، دکتر پوریا از حضور مدیرکل فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و هیات همراه تشکر و قدردانی کردند.

دکتر سطوتی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با ابراز خشنودی از حضور در فدراسیون بدمینتون اظهار داشت : حوزه دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان تلاش دارد با ارتباط با فدراسیونهای ورزشی و دیدار با مسوولان در این زمینه کار زیربنایی را انجام دهیم .

وی افزود : در وهله نخست با استفاده از ظرفیت های موجود جامعه ، این حوزه را فعال نموده و برنامه جامع و راهبردی را به اجرا گذاشته و در این هدف گذاری مخاطبین ما تمامی نهادها ورزشی اعم از ادارات کل ورزشی ، فدراسیونهای ورزشی ،  وزارت آموزش و پرورش ،  وزارت علوم ، وزارت کار و تمامی ارگانهایی است که با ورزش سرکار دارند.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت : تلاش داریم در این زمینه آیین نامه ای را تصویب که شامل تمامی رویدادهای ورزشی می گردد .

وی افزود : با تمرکز زدایی می توان کارهای فرهنگی را در تمامی رویدادهایی که در استانهای کشور برگزار می شود به نحو مطلوب انجام داد و واگذاری این کار به مدیریت استانها  و نظارت فدراسیونها و حمایت بخش فرهنگی وزارت ورزش و جوانان فضای مناسبی را بوجود خواهد آورد .

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت : در این زمینه آقای دکتر احمدی معاونت فرهنگی ورزارت ورزش و جوانان ابلاغیه ای را در این زمینه به استانهای مختلف اعلام داشته و از مسوولان استانهای کشور درخواست نموده است که با ظرفیت سازی و نظارت فنی فدراسیونهای ورزشی و مدیران کل ورزش و جوان استانها و تقسیم کار شرایط مطلوبی را برای رودیداهای ورزشی در کشور فراهم آورند.

وی در پایان از تلاشهای فدراسیون بدمینتون در زمینه برگزاری مسابقات بین المللی و کارهای فرهنگی در این فدراسیون که نمود بسیار بالایی را دارد ، تشکر و قدردانی کرد .

سپس دکتر محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون اظهار داشت : اولین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر در سال 1369 و با حضور یک 3 کشور خارجی برگزار شد و هم اکنون که بیست هفتمین دوره این رقابتها در بهمن ماه سال جاری در شهرستان زنجان برگزار خواهد شد ، به نظر می رسد که بیشتر از 20 کشور خارجی حضور یابند .

دکتر پوریا افزود : مسابقات بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر در تقویم جهانی فدراسیون جهانی بدمینتون به ثبت رسیده است و این رویداد مهم از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است .

رییس فدراسیون بدمینتون خاطرنشان کرد : برگزاری مطلوب و بدون وقفه این رقابتها باعث گردید که در نشست سالیانه فدراسیون جهانی در استرالیا ، مسوولان جهانی این رشته با برگزاری مسابقات بین المللی جوانان دارای رنکینگ جهانی را به ایران داده و این دومین رویداد ورزشی این رشته در سطح بین المللی می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

وی گفت : در اولین دوره این مسابقات بین المللی بدمینتون جوانان در سمنان که با تلاش بسیار مطلوب مدیرکل ورزش و جوانان و هیات بدمینتون استان و دیگر مسوولان این استان و با حضور 5 تیم خارجی برگزار شد ، بسیار رضایت بخش بوده و در این جا لازم میدانم از مسوولان این استان تقدیر و تشکر کنم .

رییس فدراسیون بدمینتون خاطرنشان کرد : برگزاری بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون در شهرستان زنجان یک رویداد مهم برای ورزش کشور است و با توجه به این که استان زنجان ظرفیت برگزاری این رقابتها را به نحوه مطلوب داراست تلاش داریم این رویداد مهم با شایستگی هرچه تمام تر برگزاری شود .

دکتر پوریا گفت : موفقیت ورزشکاران این رشته در سطح آسیا  باعث گردیده است که مسوولان فدراسیون آسیا موفقت خود را با برگزاری کمپ ( AoP   ) قبل از آغاز این رقابتها را اعلام نمایند.

دکتر پوریا افزود : این رقابتها با جوایز 25 هزار دلاری برگزار می شود و به نظر می رسید در این دوره از رقابتها بیش از 25 کشور شرکت نمایند و این یک رویدار مهم ورزشی است که همزمان با جشنهای شکوهمند انقلاب اسلامی در ایران برگزار می گردد .

وی در پایان با تشکر و قدردانی از مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و هیات همراه خواستار همکاری این معاونت در بخش فرهنگی به منظور برگزاری هرچه باشکوهتر این مسابقات شد .

بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر که در روزهای شانزدهم لغایت نوزدهم بهمن ماه سال جاری در سالن اختصاصی بدمینتون شهرستان زنجان برگزار خواهد شد .