داریوش فروغی از بنیانگذاران بدمینتون ایران گفت : حضور دکتر محمدرضا پوریا در راس فدراسیون بدمینتون ایران و تلاش ، برنامه ریزی و اجرای برنامه های تدوین شده باعث تحول بزرگی در بدمینتون ایران گردیده است .

فروغی روز دوشنبه در گفت و گو با مسوول روابط عمومی فدراسیون بدمینتون اظهار داشت : با توجه به شناختی کاملی که از ابتدای کار فدراسیون بدمینتون ایران دارم ، تلاش های چند ساله دکتر پوریا توانسته بدمینتون ایران را در سطح  آسیا به شرایط بسیار مطلوبی برساند.

کارشناس خبره بدمینتون ایران افزود : با ارتباطات خوبی که رییس فدراسیون بدمینتون در نهادهای ورزشی کشور دارد و کمک های پیشکسوتان این رشته باعث تحقق این امر شده است .

فروغی همچنین خاطرنشان ساخت : لازم است به این نکته توجه شود که رشته ورزشی بدمینتون در سطح آسیا از شرایط ویژه ای برخوردار است و برترین های جهان در این رشته در این قاره کهن حضور دارد و قرار گرفتن در بین یازده تیم برتر آسیا کار بسیار مشکلی است که با تلاش و کوشش فدراسیون در چند سال اخیر این امر تحقق یافته است .

ازبنیانگذاران بدمینتون ایران در ادامه گفت : رسیدن بدمینتون ایران از گروه برنز به گروه طلایی حاصل تفکرات و برنامه ریزیهای دکتر پوریا بوده است که توانست سطح بدمینتون ایران را به گروه طلایی رتقاء دهد .

وی گفت : حضور رییس فدراسیون بدمینتون ایران در مجامع بین المللی این رشته در سطح آسیا و جهان و رایزنی برای گرفتن مجوزهای لازم جهت برگزاری کلاسهای مختلف داوری ، مربیگری ، آموزشی در ایران و شرکت داوران ، مربیان و بازیکنان در کلاسهای مختلف در سطح آسیا باعث گردید که ما در این فاکتورهای جهش بسیار خوبی داشته باشیم .

کارشناس خبره بدمینتون ایران اظهار داشت : برگزاری رقابتهای بین المللی بدمینتون در ایران با سطح و کیفیت بالا باعث گردید که نگاه مسوولان کنفدراسیون بدمینتون آسیا را به ایران تغییر داده و توجه ویژه ای را داشته باشند.

وی افزود : رشته بدمینتون در ابتدای کار ناشناخته بود و با تلاش دست اندرکاران این رشته به شرایط بهتری دست یافت و هم اکنون با تلاش مسوولان فدراسیون بدمینتون توانشته جایگاه ویژه ای را در ورزش کشور بدست آورد.

فروغی همچنین خاطرنشان ساخت که برخی از رشته های ورزشی هستند که همتراز با رشته های مدال آور نباید مورد ارزیابی قرار گیرد و رشته بدمینتون نیز از همان رشته های ورزشی می باشد .

وی در پایان خاطرنشان کرد : در چند سال اخیر بدمینتون ایران در سطح گسترده ای با حرکت رو به جلو روبرو بوده است و این جهش ارتباط مستقیم با برنامه ریزیهای مسوولان فدراسیون بخصوص شخص رییس فدراسیون دارد .