سرمربی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان ایران گفت : روند مدیریت فدراسیون بدمینتون با توجه به حضور دائم و مستمر دکتر محمدرضا پوریا ریاست محترم فدراسیون بدمینتون و عوامل اجرایی این فدراسیون باعث گردید که جایگاه بدمینتون ایران از گروه برنز به گروه طلایی ارتقاء یابد.

دکتر سیدبهادر زکی زاده روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با مسوول روابط عمومی این فدراسیون اظهار داشت : در این روند حضور عوامل اجرایی فدراسیون بدمینتون ایران در ویژگیهای مورد توجه ارزشیابی فدراسیون جهانی و آسیایی حائز اهمیت بوده است .

وی افزود : توجه و تمرکز به اهداف آموزشی فدراسیون جهانی و آسیایی که  جزء شاخص ها و معیارهای مورد ارزیابی فدراسیون بدمینتون آسیا و جهانی می باشد که شامل برگزاری کارگاههای آموزشی ، میزبانی کلاسهای توجیهی بین المللی ، کلاسهای ارتقاء بین المللی جهانی ، حضور موفق مربیان و داوران ملی در دوره های آموزشی آسیا و جهانی است  در طبقه بندی رشد بدمینتون ایران موثر واقع شده است .

سرمربی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان و مسوول کمیته مربیان فدراسیون بدمینتون اظهار داشت : صعود بدمینتون ایران از گروه برنز به طلا  حاصل تلاش دو مرحله 4 ساله فدراسیون بدمینتون ایران در فعالیت های آموزشی و بین المللی بوده است.

دکتر زکی زاده در ادامه افزود : ضمنا بحث حمایتی توسعه آسیا ( AOP  )  و حضور بازیکنان ایرانی در کمپ تمرینی توسعه آسیا نیز در این امر تاثیر گذاربوده است .

وی گفت : مسئله بعدی نظام و برنامه های اجرایی عملیاتی فدراسیون بخصوص در 8 سال گذشته است که با همسان سازی سیاست فدراسیون جهانی و فدراسیون آسیا و شفافیت های اداری و بخصوص مالی در طول این مدت بوده است .

سرمربی تیم ملی بدمینتون کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد : در بحث توسعه همگانی رشد و تنوع بسیاری ایجاد شد و در بخش قهرمانی نیاز به ظهور قهرمانان جوان پر انرژی و هدفمند در مسیر قهرمانی و ملی می باشیم که خوشبختانه با توجه به برنامه های استعدادیابی آینده خوبی را می توان در این زمینه پیش بینی کرد .

دکتر زکی زاده اظهار داشت : این رشته نیازمند حمایت اجتماعی ، مادی و معنوی دارد و توجه رسانه های ورزشی و مطبوعاتی به این رشته بسیار ضروری است .