تیم زیر ۱۷ و ۱۵ سال بدمینتون ایران با ۷ طلا و ۵ نقره مقام اول ، اولین دوره مسابقات غرب آسیا را کسب نمود

 

 

دیدار مرحله نهایی مسابقات بدمینتون زیر ۱۵ و ۱۷ سال غرب آسیا در قمست دونفره پسران و دختران ( تیمی ) روز یکشنبه در سالن بدمینتون شهر بیروت ( پایتخت لبنان ) برگزار شد و در پایان این رقابتها تیم های دونفره کشورمان به ۳ مدال طلا دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، در دیدار فینال رقابتهای دونفره زیر ۱۵ سال پسران ، تیم دونفره علی حیاتی و محمد زرچی از ایران به مصاف تیم دونفره سوریه رفتند که این مسابقه در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم دونفره ایران خاتمه یافت و آنان به مقام قهرمانی این رده سنی دست یافتند و مدال طلا را کسب کردند.

تیم دونفره سوریه دوم شد و مدال نقره را بدست آوردند.

تیم های دونفره لبنان و سوریه به مقام سوم مشترک دست یافته و مدال برنز را کسب نمودند.

در دیدار فینال مسابقات دونفره زیر ۱۷ سال پسران ، تیم دونفره نیما رستم پور و شایان رضاربابی از ایران به مصاف تیم دونفره اردن دیدار کردند که این مسابقه در پایان با نتیجه ۲ برصفر به سود تیم دونفره اردن به پایان رسید و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دادند و مدال طلا را به گردن آویختند.

تیم دونفره ایران دوم شد و مدال نقره را بدست آوردند و تیم های دونفره سوریه  و عراق به مقام سوم مشترک رسیدند و مدال برنز را کسب نمودند.

همچنین در دیدار فینال رقابتهای دونفره زیر ۱۵ سال دختران ، تیم دونفره فاطمه بابایی و فاطمه مونس خواه از کشورمان به مصاف تیم دونفره دختران سوریه رفت که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم دونفره ایران  به پایان رسید و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دادند و مدال طلا را به گردن آویختند.

تیم دونفره سوریه دوم شد و مدال نقره را کسب کردند و تیم های دونفره لبنان و اردن مشترکا مقام سوم را بدست آوردند و صاحب مدال برنز شدند.

در دیدار فینال مسابقات دونفره زیر ۱۷ سال دختران ، تیم دونفره کیمیا آزادواری و یگانه تفرشی از ایران به مصاف تیم دونفره اردن به رقابت با یکدیگر پرداختند که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم ایران خاتمه یافت و مقام قهرمانی را بدست آورده و مدال طلای این رده سنی را به گردن آویختند.

تیم دونفره اردن نایب قهرمان این رده سنی شد و مدال نقره را از آن خود کرد .

تیم های دونفره عراق و سوریه به مقام سوم مشترک رسیدند و مدال برنز را به خود اختصاص  دادند.

لازم به ذکر است که در پایان این رقابتها مدال های تیم های برتر از سوی آقای ” آنتون ” رییس فدراسیون بدمینتتون آسیا ، آقای دکتر ” کیم ” دبیرکل بدمینتون آسیا و سرکار خانم دکتر فریبا مددی نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون ایران به تیم های برتر اهداء گردید .

مسابقات بدمینتون غرب آسیا رده سنی زیر ۱۵ و ۱۷ سال دختران و پسران این قاره کهن در روزهای شانزدهم لغایت هجدهم شهریور ماه جاری در سالن بدمینتون شهر بیروت ( پایتخت لبنان ) با حضور بدمینتون بازان کشورهای غرب آسیا برگزار شد.

در پایان تیم ایران در قسمت یکنفره و دونفره ۷ مدال طلا و ۵ مدال نقره را کسب نمود و مقام اول ، اولین دوره مسابقات غرب آسیا را بدست آورد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *