جلسه اعزام بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان در کمیته ملی المپیک برگزار گردید

جلسه اعزام ورزشکاران به مسابقات المپیاد دانشجویی جهان ( یونیورسیاد ) با حضور مسوولان کمیته ملی المپیک ، مسوولان دانشگاهی و روسای فدراسیونهای ورزشی در محل کمیته ملی المپیک برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، در این نشست کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک ، دهخدا رییس فدراسیون دانشگاهی ، پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم ، محمد دادکان معاونت ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی ، قره خانلو عضو هیات رییسه دانشگاهی و روسای فدراسیونهای وزنه برداری ، بدمینتون ، ووشو ، تکواندو و نمایندگان ۴ فدراسیون دیگر جهت اعزام ورزشکاران به مسابقات المپیاد دانشجویان جهانی ( یونیورسیاد ) در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد .

در این نشست مقرر گردید که کاروان ورزشی دانشجویی کشورمان متشکل از ۶۴ ورزشکار به این مسابقات اعزام گردند که ۳۰ درصد آنان را بانوان تشکیل می دهند که در ۸ رشته ورزشی در مسابقات المپیاد دانشجویی جهان ( یونیورسیاد ) به رقابت خواهند پرداخت .

در رشته بدمینتون تیم دونفره ثریا آقایی و سارا دلاوری بازیکنان برتر دانشگاهی این رشته از دانشگاه آزاد اسلامی می باشند که به این مسابقات اعزام خواهند شد .

محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون کشورمان در این نشست از مسوولان فدراسیون دانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی که تلاش نمودند که دو بازیکن رشته بدمینتون را به این رقابتها اعزام نماید، تشکر  و قدردانی نمود .

وی خاطرنشان ساخت که کادر فنی فدراسیون بدمینتون با تلاش های خود در آماده سازی این بازیکنان نقش اساسی داشته و نگاه فدراسیون بدمینتون با برنامه ریزی  در آینده  به مدال آوری در سطح آسیا و جهان می باشد.

پوریا اظهار داشت : بهترین رنک بازیکن بدمینتون ایران مربوط به کاوه مهرابی بازیکن اعزامی به بازیهای المپیک ۲۰۰۸ پکن بوده است که فدراسیون در این مدت با تلاش و پشتکار و اجرای برنامه ریزی جامع و گسترده توانسته است نفرات جوان و برتر خود را به رنک آسیا و جهان نزدیک نماید .

رییس فدراسیون بدمینتون گفت : این اتفاق در آغاز سال جاری رقم خورده است و ملی پوشان بدمینتون کشورمان ( امیر جباری در قسمت جوانان پسر رنک ۲۱ آسیا و ۷۴ جهان و ثمین عابدخجسته در قسمت جوانان دختر ۲۴ آسیا و ۱۰۹ جوانان جهان ) را بدست آورد .

پوریا گفت : این اتفاق در قسمت جوانان بدمینتون کشورمان بی سابقه بوده است .

در پایان اعضای حاضر در این نشست از پیشرفت ورشکاران در بدمینتون از دکتر پوریا و کادر فدراسیون تشکر و قدردانی نمودند .

مسابقات المپیاد دانشجویان جهان ( یونیورسیاد ) مرداد ماه سال جاری در کشور چین تایپه برگزار خواهد شد .

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *