نمایش فرهنگ اسلامی دو ملی پوش بدمینتون ایران در مسابقات یونیورسیاد

 

بیست و نهمین دوره بازیهای دانشجویان جهان که از مرداد ماه سال جاری و با حضور بیش از ۱۴۱ کشور جهان در ۲۲ رشته در چین تایپه جریان دارد ، دو ملی پوش بدمینتون ایران توانستند با تلاش و کوشش خود نمایشی از این رشته ورزشی و فرهنگ اسلامی را به حاضرین در سالن اختصاصی بدمینتون آرنا تایپه به اجراء گذارند که به شدت از سوی آنان در این سالن مورد تشویق قرار گیرند.

دو ملی پوش بدمینتون ایران ( ثریا آقایی و سارا دلاوری ) در دیدار مقابل بازیکنان فرانسوی و در رقابتهای دونفره بانوان در حالی که با حجاب اسلامی به میدان رفته و بازی قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشتند و توانستند تماشاگران تایوانی را تحت تاثیر این بازی  قرار داده و آنان را متقاعد نمودند که به شدت مورد تشویق یکپارچه سالن قرار گیرند.

این در حالی بود که بدمینتون بازان فرانسوی فکر نمی کردند که دو ملی پوش بدمینتون کشورمان بتوانند با داشتن حجاب اسلامی و گرمی سالن مسابقات بازی خوب و قابل قبولی را در مقابل انان داشته باشند.

ثریا آقایی ملی پوش بدمینتون ایران در این مسابقات و در دیدار نخست رقابتهای یک نفره بانوان توانست با همین شرایط رعایت حجاب اسلامی در پیکارهای یک نفره بانوان در مصاف با بدمینتون باز استونی این دیدار را با نتیجه ۲ بر صفر به برتری دست یابد و راهی دور دوم شود .

وی در دور دوم به مصاف بدمینتون باز مالزی که دارای رنک ۹۳ توانست گیم اول را با نتیجه ۲۱ بر ۱۱ به سود خود تمام نماید و در پایان این بازی را با نتیجه ۲ بر یک واگذار نموده و از دور رقابتهای یک نفره بانوان کنار رود.

حذف سارا دلاوری و ثریا آقایی دراین بازیها که برترین بدمینتون بازان جهان در آن حضور داشتند هیچ چیزی از ارزش بازیهای آنان کم نکرده و آنان با این حرکت  نمادین توانستند این تفکر را به بانوان ورزشکار جهان القاء نمایند که پوشش بانوان در مسابقات امکان پذیر است و این حرکت یک ارزش است .

البته نباید در این رابطه به تلاشهای سرکار خانم دکتر مددی نایب رییس بانوان این فدراسیون که مسولیت بخش فرهنگی را برعهده دارند ، را نادیده گرفت که تاکید آنان رعایت شئونات اسلامی است .

لازم به ذکر است که سارا دلاوری در رقابتهای یک نفره بانوان در مقابل بدمینتون باز کانادایی که چینی الاصل بود ، بازی را واگذار کرد و وی نیز از دور رقابتهای یک نفره بانوان حذف گردید.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *