کمک مربی تیم ملی بزرگسالان مشخص شد

کمک مربی تیم ملی بزرگسالان ج.ا.ا توسط دکتر پوریا منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا دکتر پوریا طی حکمی اقای شهرام کرمی را بعنوان کمک مربی تیم ملی بزرگسالان منصوب نمودند.

متن حکم به شرح ذیل می باشد:

جناب آقای شهرام کرمی

با سلام

احتراما، باتوجه به تجربه و تخصص شما در امر آموزش بدمینتون بنا به پیشنهاد مدیر تیم های ملی ،به موجب این ابلاغ شما به عنوان

“کمک مربی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان آقایان” منصوب می گردید.

امید است ضمن هماهنگی با مسئولین فدراسیون در این امر موفق و موید باشید.

موفقیت شما را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم.

لازم به ذکر است آقای کرمی از قهرمانان تمامی رده های سنی تیم ملی، سابقه ی حضور در چندین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر ، کسب مقام قهرمانی در چند دوره مسابقات بین المللی فجر را در کارنامه ی خود دارد.ایشان از مربیان سازنده ی استان اصفهان نیز هم می باشند.

 

هفته اول لیگ برتر آقایان

پنج شنبه یک‌ مهرماه ۱۴۰۰ لیگ برتر آقایان جام خلیج فارس کار خود را آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا‌.ا جام خلیج فارس متشکل از ۸ تیم با نام های توس مسیر مشهد، پروتیین ۹۹ البرز، رعد پدافند هوایی قم، نماینده اراک، دانشگاه یزد، چادرملواردکان، شهرداری شهر بابک و نماینده ی سیستان و بلوچستان یک مهرماه مصادف با گرامیداشت هفته دفاع مقدس کار خود را آغاز کرد.

نتایج بدست آمده به شرح زیر می باشد.

رعد پدافند هوایی قم ۲ نماینده سیستان ۳

دانشگاه یزد ۴ پروتیین ۹۹ البرز ۱

نماینده اراک ۱ شهرداری شهر بابک۴

چادر ملو اردکان ۴ توس مسیر مشهد ۱

پایان اردوی تیم ملی پارابدمینتون آقایان در یزد

چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون جهت اعزام به بحرین در یزد به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون جهت اعزام به مسابقات پاراآسیایی جوانان بحرین به مدت هفت روز به میزبانی استان یزد برگزار شد.

این اردو به سرمربی گری حسن بزرگزاد و با حضور بازیکنان به نامهای محمدرضا دارابی،مهدی موسویان و ابوالفضل جنایی از ۲۷ شهرماه آغاز شده بود یک مهرماه به پایان رسید. مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد از این اردو بازدید به عمل آورد.

لازم به ذکر است بازیهای آسیایی جوانان بحرین آذرماه برگزار خواهد شدو تیم پارابدمینتون آقایان پیش از این در استان های سمنان، تهران و اصفهان برگزار کرده بود.

سرمربی و مربیان تیم های ملی آقایان مشخص شدند

طی حکمی از سوی دکتر پوریا سرمربی و مربیان تیم های ملی آقایان مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا آقای دکتر پوریا در احکامی جداگانه آقای دکتر سید بهادر زکی زاده را به عنوان سرمربی تیم های ملی آقایان منصوب نمودند و همچنین آقای نیکزاد شیری را به عنوان مربی تیم ملی بزرگسالان، آقای غلامرضا باقری را به عنوان مربی تیم ملی جوانان و آقای محمدرضا مطیع را به عنوان مربی تیم ملی نوجوانان منصوب نمودند.

سرمربی تیم های ملی

 

چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون بانوان اعزامی به بحرین

چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون بانوان در شهرستان شیراز درحال برگزاری می باشد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا  تیم ملی پارا بدمینتون بانوان جهت اعزام به مسابقات جوانان آسیا بحرین در شیراز در حال برگزاری است.

این اردو از روز یکشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰ با مربیگری سرکار خانم سیاه و حضور بازیکنان شادی جهانپناه و ثنا باقری به میزبانی استان فارس شهرستان شیراز در مجموعه ورزشی تختی تالار بدمینتون شیراز اغاز شده و تا ۱ مهرماه ادامه دارد.

لازم به ذکر است پس از اردوی تهران،شیراز و تهران این چهارمین اردوی ملی پوشان جوان پارابدمینتون است. مسابقات جوانان آسیا آذرماه در بحرین برگزار می شود.

 

فریبا جلالیان به عنوان دبیر کمیته تیم های ملی منصوب گردید

طی حکمی از سوی آقای دکتر محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون ، فریبا جلالیان بعنوان دبیر کمیته تیم های ملی این فدراسیون به شرح حکم ذیل منصوب گردید .

سرکار خانم فریبا جلالیان جوادپور

با سلام

احتراماٌ، ضمن اظهار تشکر از زحمات سرکار عالی در امر ورزش بدمینتون، باتوجه به تخصص و تجربه شما در بدمینتون کشور،شما بعنوان ”دبیر کمیته تیم های ملی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ایران منصوب می گردید.

امید است ضمن هماهنگی با مسئولین فدراسیون و مربیان تیم های ملی در راستای این امر موفق و موید باشید.

سلامتی شما را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم.

مرییان تیم های ملی بانوان مشخص شدند

طی حکمی از سوی دکتر پوریا مربیان سه رده سنی تیم های ملی بانوان مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا آقای دکتر پوریا در احکامی جداگانه خانم نکیسا سلطانی را به عنوان مربی تیم ملی نوجوانان، خانم نگین امیری پور به عنوان مربی تیم ملی جوانان و خانم سیمین مهدوی را به عنوان مربی تیم ملی بزرگسالان ج.ا.ا منصوب نمودند.

بازدید دکتر پوریا از اردوی تیم ملی دختران و پسران پارا بدمینتون

چهارشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۰ دکتر پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون ج.ا‌.ا با حضور در تمرین تیم های ملی دختران و پسران پارابدمینتون، با اعضای تیم ملی و مربیان به گفت و گو پرداختند و درجریان کم و کیف اردو قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا‌.ا
دکتر پوریا ضمن صحبت با تک تک ملی پوشان، نکاتی را به مربیان و آقای موذن مدیر تیم های ملی متذکر شدند.
در ادامه ایشان برنامه های فدراسیون در زمینه پارا بدمینتون و به طور مشخص تدارک تیم های ملی جهت اعزام به مسابقات آسیایی جوانان بحرین را اعلام نمودند.
در ادامه مربیان گزارشی از آمادگی بازیکنان و نحوه ی تمرینات ارائه نمودند.
در این دیدار آقای فرشاد نصرتی دبیر فدراسیون بدمینتون ج.ا‌.ا، آقای مهندس موذن مدیر تیم های ملی و آقای مهدوی نیا رئیس کمیته پارا بدمینتون فدراسیون حضور داشتند

مسابقات جوانان آسیا آذرماه در کشور بحرین برگزار خواهد شد و اردوی تهران سومین اردوی ملی پوشان دختر و پسر پارابدمینتون ایران است.

 

 

 

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون پسران

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون پسران جهت اعزام به مسابقات بازی های آسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ از روز شنبه ۱۳ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا آقای حسن بزرگزاد سرمربی تیم ملی پارا بدمینتون پسران ج.ا.ا از دو بازیکن به نام های ابوالفضل جنائی و مهدی موسویان برای حضور در این اردو دعوت نمودند.

اردوی سوم در کمپ فدراسیون بدمینتون از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ شهریورماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است بازی های آسیایی جوانان بحرین در آذر ماه برگزار خواهد شد و تیم ملی تاکنون دو اردو سمنان و اصفهان برگزار کرده است.

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون دختران

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون دختران جهت اعزام به مسابقات بازی های آسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ از روز شنبه ۱۳ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا خانم منیژه سیاه سرمربی تیم ملی پارا بدمینتون دختران ج.ا.ا از دو بازیکن به نام های شادی جهان پناه و ثنا باقری برای حضور در این اردو دعوت نمودند.

اردوی سوم در کمپ فدراسیون بدمینتون از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ شهریورماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است بازی های آسیایی جوانان بحرین درآذر ماه برگزار خواهد شد و تیم ملی تاکنون دو اردو در تهران و شیراز برگزار کرده است.

بازگشت همه به سوی اوست

جناب آقای سیامک احمدی
بازیکن سابق و سرپرست محترم تیم ملی بدمینتون آقایان
در گذشت مادر گرامیتان را خدمتتان تسلیت عرض نموده و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای حضرتعالی و بازماندگان صبر از درگاه حضرت حق خواستاریم.

بازگشت همه به سوی اوست

آقایان امید و شهرام کرمی بازیکنان اسبق تیم ملی بدمینتون ج.ا.‌ا و مربیان فعال این رشته در سطح کشور
درگذشت پدر گرامیتان را خدمتتان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه حضرت حق خواستاریم.

ثریا آقایی با استقبال مسئولین کمیته ملی المپیک و فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا وارد تهران شد

امروز ۸ مردادماه ۱۴۰۰ ثریا آقایی دختر تاریخ ساز بدمینتون ایران بعد از اتمام بازی های خود در المپیک توکیو به ایران بازگشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا ثریا آقایی که توانسته بود طلسم ۱۳ سال عدم حضور بدمینتون ایران در المپیک رابشکند و اولین برد تاریخ بدمینتون ایران در المپیک را به نام خود به ثبت رساند، با استقبال مسئولین کمیته ملی المپیک آقای علیرضا رحیمی عضو اجرایی کمیته ملی المپیک،آقای موذن عضو هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا و مدیر تیم های ملی، آقای الهاکی رئیس هیئت بدمینتون استان تهران،سرکار خانم ممتازی رئیس هیئت بدمینتون اسلامشهر و عضو کمیته فرهنگی فدراسیون بدمینتون و آقای علی حقی مسئول اداری فدراسیون بدمینتون به ایران بازگشت .در این استقبال که با دسته های گل همراه بود اعضای تیم ملی بانوان هم حضور داشتند.

پایان کار بانوی تاریخ‌ساز

ثریا آقایی نماینده بدمینتون ایران در دو گیم پیاپی نتیجه را بر نفر اول چین واگذار نمود. و با خاطره ای شیرین به کار خود در المپیک پایان داد.
او که بعد از ۱۳ سال طلسم عدم حضور بدمینتون ایران در المپیک را شکسته بود، اولین بانوی بدمینتون باز تاریخ ایران لقب گرفت که توانست با سخت کوشی و پشت سر گذاشتن تمام موانع به المپیک راه پیدا کند.
تاریخ سازی او به اینجا ختم نمیشد و او در اولین دیدار برابر نماینده مالدیو به پیروزی رسید تا نخستین پیروزی بدمینتون کشورمان در تاریخ المپیک را به نام خود ثبت کند.
با آرزوی بهترین ها برای او و خانواده بزرگ بدمینتون ایران

پیام تبریک رئیس فدراسیون بدمینتون به ثریا آقایی

سلام،
امروز روز ثریا بود
امروز تو غرور و شادی را برای خانواده بدمینتون به ارمغان آوردی.
امروز باهم و کنار هم خواستن را صرف کردیم.
و با هم اعلام میداریم ثریاهای دیگر در راه هستند.
این موفقیت تلاش مجموعه ی خانواده ی بدمینتون در کل کشور بود.
تلاش های بی وقفه ی تو و برنامه ریزی های فدراسیون، این پیغام را به همه رساند که بدمینتون هم المپیکی است.
این برد شیرین را به تو دختر شایسته ی ایران اسلامی تبریک میگویم.
به امید پیروزی های بیشتر بدمینتون ایران در عرصه های بین المللی

محمدرضا پوریا
رئیس فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا

پیروزی در اولین دیدار

ثریا آقایی اولین دختر المپیکی بدمینتون جمهوری اسلامی ایران کار خود را با پیروزی آغاز کرد.
او که چندی پیش طلسم ۱۳ ساله عدم حضور بدمینتون ایران در المپیک راشکسته بود. امروز موفق شد اولین پیروزی بدمینتون ایران در المپیک را به نام خود ثبت کند.
ثریا آقایی امروز از ساعت ۶:۵۰ به مصاف فاطیما عبدالرزاق از مالدیو رفت و موفق شد در دو گیم پیاپی به برتری برسد.او در گیم اول ۲۱ ۱۴ و گیم دوم ۲۱ ۷ موفق به پیروزی شد.
ثریا اقایی که در گروهG بازی ها حضور دارد و چهارشنبه ۶ مردادماه با حریف چینی با رنکینگ ۹ جهانی بازی خواهد کرد.

 

حضور ثریا آقایی در رژه افتتاحیه توکیو ۲۰۲

امروز جمعه ۱ مردادماه پس از یک سال وقفه المپیک توکیو ۲۰۲۰ کار خود را آغاز کرد.

این المپیک که تنها المپیک بدون تماشاگر تاریخ است همچنان زیر سایه سنگین کرونا قرار دارد.
در رژه ی کاروان ایران ثریا آقایی دختر تاریخ ساز بدمینتون ایران حضور داشت. ثریا آقایی که دوشنبه در گروه G بازی اول خود را با نماینده ی مالدیو برگزار می کند، جز پنج بانوی کاروان ایران در رژه ی افتتاحیه توکیو ۲۰۲۰ افتخار حضور داشت.

                       

اردوی دوم آماده سازی تیم پارا بدمینتون دختران در شیراز

دومین اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون دختران ج.ا.ا جهت حضور در مسابقات جوانان آسیایی در کشور بحرین در شیراز در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا بعد از برپایی اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون دختران که در ماه گذشته در کمپ تیم های ملی در تهران برگزار شد. دومین اردو در شهرستان شیراز از تاریخ ۲۸ تیرماه الی ۱ مردادماه برپا شده است.

از بین ۵ بازیکن حاضر دراردوی تهران ۳ بازیکن به این اردو دعوت شده اند، که در صورت جلب رضایت کادر فنی به مسابقات آسیایی بحرین اعزام خواهند شد. منیژه سیاه به عنوان سرمربی در این تیم مسئولیت دارد. تمرینات در این اردو در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.

لازم به ذکر است مسابقات جوانان پارا آسیایی آذرماه ۱۴۰۰ در کشور بحرین برگزار می شود و این دوره اولین بار است که بدمینتون در این مسابقات جایی می گیرد.

اردوی دوم آماده سازی تیم پارا بدمینتون پسران در اصفهان

دومین اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون پسران ج.ا.ا جهت حضور در مسابقات جوانان آسیایی در کشور بحرین در اصفهان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا بعد از برپایی اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون که در ماه گذشته در شهرستان سمنان برگزار شد. دومین اردو در شهرستان اصفهان از تاریخ ۲۸ تیرماه الی ۱ مردادماه برپا شده است.

از بین ۹ بازیکن حاضر دراردوی سمنان ۴ بازیکن به این اردو دعوت شده اند، که در صورت جلب رضایت کادر فنی به مسابقات آسیایی بحرین اعزام خواهند شد.حسن بزرگزاد به عنوان سرمربی و علیرضا ثانی به عوان سرپرست و مربی در این تیم مسئولیت دارند.تمرینات در این اردو در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود و تعدادی از بازیکنان استان اصفهان به کادر فنی در بهبود عملکرد فنی کمک خواهند کرد.

زیبایی رئیس بخش توسعه قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، قاری قران رئیس هیات بدمینتون استان اصفهان و مدیر عامل اداره راه و سهرسازی استان اصفهان از روند آماده سازی تیم پارا بازدید به عمل آوردند.

لازم به ذکر است مسابقات جوانان پارا آسیایی آذرماه ۱۴۰۰ در کشور بحرین برگزار می شود و این دوره اولین بار است که بدمینتون در این مسابقات جایی می گیرد.

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بدمینتون برگزار شد

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بدمینتون امروز(دوشنبه)۱۴۰۰/۰۴/۲۸ با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون امروز(دوشنبه) ۲۸مرداد ساعت ۱۰ صبح با حضور کلیه اعضا این مجمع در محل آکادمی ملی المپیک در حالی برگزار شد که روسای هیئت های استانی از طریق ویدیو کنفرانس از محل استان خود در این جلسه حضور داشتند.

در این جلسه جناب آقای دکتر علی نژاد ریاست محترم مجمع و معاون ورزش قهرمانی ورزات ورزش و جوانان ،آقای دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل محترم کمیته ملی المپیک، آقای خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها، نماینده حراست وزرات ورزش و جوانان، آقای دکتر محمد رضا پوریا ریاست محترم فدراسیون، آقای محمد فرجی نایب رئیس و آقای فرشاد نصرتی دبیر فدراسیون حضور داشتند .

در این نشست نخست آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت گردید سپس سرود پر افتخار جمهوری اسلامی ایران نواخته شد. در ابتدای این جلسه آقای دکتر پوریا گزارشی از عملکرد فدراسیون در سال ۱۳۹۹ را ارائه نمودند و سپس در ادامه حسابرس مستقل و خزانه‌دار فدراسیون گزارشی از عملکرد مالی فدراسیون در سال ۱۳۹۹ ارائه نمودند که پس از رای‌گیری، این عملکرد مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفت. همچنین آقای ملک‌نیا بازرس فدراسیون، گزارشی از فدراسیون را ارائه نمودند که مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفت. تقویم ورزشی سال ۱۴۰۰ فدراسیون بدمینتون و پارا بدمینتون نیز با اکثریت مطلق آرا به تصویب اعضای مجمع رسید و برنامه های عملیاتی و بوجه سال۱۴۰۰ بدمینتون و برنامه عملیاتی پارا بدمینتون سال۱۴۰۰ به تصویب مجمع رسید .

در ادامه جناب آقای دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل محترم کمیته ملی المپیک این شفافیت مالی را که به تایید اعضای مجمع رسید نتیجه ی مدیریت منظم و درست جناب آقای دکتر پوریا دانستند . در پایان جلسه ریاست محترم مجمع جناب آقای دکتر علی نژاد با اشاره به افتخار آفرینی فدراسیون بدمینتون در کسب سهمیه المپیک آن را گامی مهم در توسعه و پیشرفت بدمینتون دانستند و همچنین از نظم و انضباط مالی فدراسیون تقدیر نمودند ایشان بدمینتون را رشته ای محبوب در بین آحاد مردم معرفی نمودند و برای دختر شایسته ایران اسلامی در توکیو آرزوی موفقیت کردند.