کاروان پرافتخار پارا آسیایی جمهوری اسلامی ایران وارد کشور شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون کاروان پرافتخار پارا آسیایی ایران امروز بعداز ظهر ۱۶ آذرماه با استقبال مسوولین رده بالای ورزش کشور وارد کشور شدند.

کاروان ۱۲۰ نفره پاراآسیایی ایران مورد استقبال آقای خسروی وفا رییس کمینه پار المپیک ،دکتر علی نژاد معاونت ورزشی وزارت ورزش خانم دکتر کاظمی پور معاونت بانوان وزارت ورزش، دکتر پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون ،دکتر اسبقیان ریاست فدراسیون جانبازان، قارداشی ریس فدراسیون تنیس قرار گرفتند.

کاروان ایران مقام نخست این دوره از رقابتهای پارا آسیایی بحرین راب دست آوردند.

کاروان بدمینتون ایران با دو مدال خوش رنگ نقره در قسمت بانوان تاریخ سازی در این رشته را تکمیل نمودند.

آقای دکتر پوریا به همراه دبیر کل فدراسیون آقای فرشاد نصرتی و مشاور عالی فدراسیون آقای مهاجر به استقبال کاروان پرافتخار پارا آسیایی ایران رفتند.

 

 

 

دختران بدمینتون ایران در مسابقات پارا آسیایی دومین مدال نقره را کسب نمودند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون تیم دو نفره ثنا باقری از ایران و جیوتی از هند موفق شدند با پیروزی برابر تیم دو نفره ی تاجیکستان و هند به مدال نقره بازی های پارا آسیایی بحرین دست یابند.
پس از کسب مدال نقره ی شادی جهان پناه در قسمت یک نفره، امروز ۱۵ آذرماه کاروان بدمینتون ایران، اعزامی به مسابقات پارا آسیایی بحرین دومین مدال خود ، به خوش رنگی نقره را بدست آوردند.

 

دختر بدمینتون ایران در مسابقات بدمینتون اسیا پس از پنجاه سال شگفتی آفرید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون شادی جهان پناه دختر شایسته ی ایرانی پس از ۵۰ سال از فعالیت بدمینتون در ایران، اولین مدال آسیایی بدمینتون ایران را در بازی های پارا آسیایی بحرین بدست آورد.

شادی جهان پناه پس از پیروزی برابر امارات و قبول شکست مقابل حریف هندی امروز توانست بدمینتون باز تاجیکستانی را شکست بدهد و مدال نقره را به ایران عزیز هدیه بدهد.

برای کاروان ایران در بازی‌های پارا آسیایی آرزوی موفقیت داریم بازی‌های دو نفره دختران بدمینتون ادامه دارد.

 

 

بدرقه ی تیم ملی جوانان پارابدمینتون دختران و پسران به بحرین

بدرقه ی تیم پارابدمینتون دختران و پسران به مسابقات آسیایی جوانان بحرین

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون تیم ملی جوانان پارابدمینتون دختران و پسران امروز ۷ آذرماه جهت حضور در مسابقات جوانان آسیایی بحرین به این کشور اعزام شدند.

دکتر پوریا ریاست فدراسیون در جمع کاروان اعزامی و خانواده هایشان حضور یافتند.

ایشان ضمن آرزوی موفقیت برای کاروان پارابدمینتون ایران در مسابقات اشاره ای به اهمیت پارابدمینتون برای این فدراسیون داشتند.

ریاست فدراسیون برگزاری ۵ اردوی پیوسته و بلند مدت برای این تیم را نشانه ی برنامه ریزی فدراسیون برای بخش پارا دانسته.

در ادامه بازیکنان و مربیان اعزامی با مدد از کلام الله مجید راهی بحرین شدند.

در بخش پسران: مربی آقای حسن بزرگزاد، بازیکنان مهدی موسویان و محمد رضا دارابی

در بخش دختران:مربی خانم منیژه سیاه، بازیکنان ثنا باقری،شادی جهانپناه

سرپرست کاروان اعزامی:سرکار خانم دکتر فریبا مددی

 

 

 

                             

 

 

 

آخرین اردوی تیم ملی پارابدمینتون جهت اعزام به بحرین

آخرین اردوی تیم ملی پارابدمینتون دختران و پسران قبل از اعزام به بحرین

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون پس از ۵ اردوی انتخابی و آماده سازی، آخرین اردوی تیم های ملی آقایان و بانوان پارابدمینتون جهت اعزام به بازی های آسیایی جوانان بحرین از امروز ۲۵ آبان ماه در کمپ تیم های ملی آغاز شد.
در قسمت بانوان مربی منیژه سیاه و بازیکنان شادی جهانپناه و ثنا باقری در قسمت آقایان مربی حسن بزرگزاد و بازیکنان مهدی موسویان و محمدرضا دارابی در اردوی تهران که تا ۵ آذرماه ادامه دارد حضور دارند.
ساعات تمرین بانوان ۱۰:۳۰ الی ۱۲ ظهر و آقایان ۱۷ الی ۱۹ عصر برگزار می شود.
خانم فریبا مددی نایب رییس فدراسیون در آغاز اردو با مربی و بایکنان دیدار کرده و با آنها به صحبت پرداختند.
بازی های آسیایی جوانان ۷ الی ۱۶ آذرماه در بحرین برگزار می شود.

میزبانی اردوی پارابدمینتون در شهرستان مبارکه

پایان اردوی تیم ملی پارابدمینتون در شهرستان مبارکه
مراسم اختتامیه اردوی تیم ملی جوانان پارابدمینتون در شهرستان مبارکه با حضور رئیس هیات بدمینتون استان اصفهان و دیگر مسئولین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومیفدراسیون بدمینتون ج.ا.ا اردوی تیم ملی جوانان پارابدمینتون پسر ایران از روز اول آبان ماه ۱۴۰۰ در شهرستان مبارکه آغاز شده بود امروز نهم آبان ماه با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.
در مراسم اختتامیه که در تالار افتخارات باشگاه فولادمبارکه سپاهان برگزار شد، علیرضا قاری قرآن رئیس هیات بدمینتون استان اصفهان، حجت الاسلام سید مهدی موسوی امام جمعه، اصغر هدایت فرماندار، رسول باروتی رئیس اداره ورزش و جوانان و احسان سلمانی رئیس هیات بدمینتون شهرستان اصفهان حضور داشتند.
تیم ملی پارابدمینتون جوانان ایران با حضور محمد دارابی، مهدی موسویان به سر مربیگری حسن بزرگزاد در شهرستان مبارکه اردو زدند. این تیم خود را جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۲۱ بحرین آماده می کند.
حسن بزرگزاد سرمربی تیم ملی جوانان پارابدمینتون پیرامون آمادگی تیم گفت: تمرینات تیم طبق برنامه مدون تا حضور در مسابقات پاراآسیایی بحرین سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار می‌شود.
وی در ادامه از همکاری و میزبانی خوب هیات بدمینتون مبارکه در برگزاری اردو و فراهم کردن امکانات قدردانی کرد.
همچنین احسان سلمانی رئیس هیات بدمینتون شهرستان مبارکه و سرپرست اردوی تیم ملی در شهرستان مبارکه به اهمیت برگزاری اردوهای ملی و مسابقه‌های مختلف برای ایجاد انگیزه، ارتقای رشته و فرهنگ سازی برای همگانی کردن آن اشاره و از همراهی و همکاری خبرنگاران و مسئولان قدردانی کرد.
گفتنی است در این اردو، مهدی موسویان از اصفهان و محمدرضا دارابی از تهران به مربیگری حسن بزرگزاد در ۲ نوبت صبح و عصر تمرینات خود را در شهرستان مبارکه دنبال کردند.

اردوی پنجم تیم ملی پارابدمینتون پسران

پس از دو اردوی انتخابی و دو اردوی آمادگی پنجمین اردوی بازیکنان اعزامی به بازی های پارا آسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ در استان اصفهان شهر مبارکه برگزار شده است.

به گزارش روابط عموی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا پنجمین اردوی تیم ملی پارا بدمینتون پسران جهت اعزام به بازی های پارا آسیایی جوانان بحرین در شهرستان مبارکه به مدت یک ماه در حال برگزاری است.

شایات ذکر است این اردو از ۱ آبان ماه آغاز شده است و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

بازیکنان مهدی موسویان و محمدرضا دارابی زیر نظر آقای حسن بزرگزاد به عنوان مربی در این اردو حضور دارند.

بازی های پارا آسیایی جوانان بحرین آذرماه برگزار می شود.

اردوی پنجم تیم ملی پارابدمینتون دختران

پس از دو اردوی انتخابی و دو اردوی آمادگی پنجمین اردوی  بازیکنان اعزامی به بازی های پارا آسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ در شیراز برگزار شده است.

به گزارش روابط عموی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا پنجمین اردوی تیم ملی پارا بدمینتون دختران جهت اعزام به بازی های پارا آسیایی جوانان بحرین در شهرستان شیراز به مدت یک ماه در حال برگزاری است.

شایات ذکر است این اردو از ۱ آبان ماه آغاز شده است و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

بازیکنان ثنا باقری و شادی جهان پناه زیر نظر خانم منیژه سیاه به عنوان مربی در این اردو حضور دارند.

بازی های پارا آسیایی جوانان بحرین آذرماه برگزار می شود.

اختتامیه دومین دوره قهرمانی کشور پارابدمینتون

در ادامه ی سفر استانی دکتر‌ پوریا به اصفهان امروز جمعه به همراه دبیر فدراسیون آقای نصرتی در محل مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون پسران حضور پیدا کردند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا
دکتر‌ پوریا در ادامه سفر به اصفهان امروز وارد سالن ایثار محل مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون آقایان شدند و در جمع بازیکنان و مسئولین دقایقی به سخنرانی پرداختند.
ایشان اظهار داشتند از زمانی که پارا بدمینتون به زیر مجموعه این فدراسیون اضافه شده است، تا کنون دو مسابقه ی قهرمانی کشور برگزار کرده است.
ایشان از آقای خسروی وفا رئیس کمیته پارالمپیک تشکر ویژه ای داشتند مبنی بر پذیرش بدمینتون در بازی های آسیایی جوانان بحرین.
در ادامه به اردوهای منظم پارا اشاره نمودند و به سعی و کوشش فدراسیون مبنی بر توسعه و افتخار آفرینی در این بخش تاکید کردند.

و در پایان مدال ها و احکام قهرمانان این دوره توسط دکتر پوریا ریاست فدراسیون،آقای فرشاد نصرتی دبیر فدراسیون،آقای طباطبایی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان،آقای قاری قران ریاست هیئت بدمینتون اصفهان و آقای مهدوی نیا ریاست کمیته پارابدمینتون فدراسیون به ورزشکاران اهداء شد.

اختتامیه قهرمانی کشور پارابدمینتون بانوان

امروز دوشنبه ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰ مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون بانوان پایان یافت و قهرمانان کلاس های مختلف مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون دختران و پسران که به مناسبت هفته پارالمپیک برگزار می شود،امروز در قسمت بانوان خاتمه یافت.

این مسابقات که از ۱۸ مهرماه پس از یک دوره کارگاه آموزشی برای داوران آغاز شدامروز ۱۹ مهرماه پایان یافت.

در مراسم اختتامیه که سرکارخانم دکتر مددی نائب رئیس فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا حضور داشتند قهرمانان کلاس های مختلف مشخص شدند.

چهارشنبه ۲۱ مهرماه مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون در قسمت آقایان آغاز خواهد شد و تا جمعه ۲۳ مهرماه ادامه دارد.

نقش جهان پذیرای مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون بانوان و آقایان

در هفته ی گرامیداشت پارالمپیک، شهر اصفهان میزبان مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون در دو بخش بانوان و آقایان است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون در دوبخش بانوان و آقایان از ۱۸ مهرماه الی ۲۳ مهرماه در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

این مسابقات که دومین دوره ی خود را تجربه میکند در هفته ی گرامیداشت پارالمپیک جایی دارد و مسابقات بانوان ۱۸ الی ۲۰ مهرماه و مسابقات آقایان ۲۱ الی ۲۳ مهرماه برگزار می شود.

در قسمت بانوان ۳۵ شرکت کننده و در قسمت آقایان ۶۶ شرکت کننده در دومین دوره ی مسابقات قهرمانی کشور پارابدمینتون باهم به رقابت خواهند پرداخت.

پایان اردوی تیم ملی پارابدمینتون آقایان در یزد

چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون جهت اعزام به بحرین در یزد به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون جهت اعزام به مسابقات پاراآسیایی جوانان بحرین به مدت هفت روز به میزبانی استان یزد برگزار شد.

این اردو به سرمربی گری حسن بزرگزاد و با حضور بازیکنان به نامهای محمدرضا دارابی،مهدی موسویان و ابوالفضل جنایی از ۲۷ شهرماه آغاز شده بود یک مهرماه به پایان رسید. مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد از این اردو بازدید به عمل آورد.

لازم به ذکر است بازیهای آسیایی جوانان بحرین آذرماه برگزار خواهد شدو تیم پارابدمینتون آقایان پیش از این در استان های سمنان، تهران و اصفهان برگزار کرده بود.

چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون بانوان اعزامی به بحرین

چهارمین اردوی تیم ملی پارابدمینتون بانوان در شهرستان شیراز درحال برگزاری می باشد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا  تیم ملی پارا بدمینتون بانوان جهت اعزام به مسابقات جوانان آسیا بحرین در شیراز در حال برگزاری است.

این اردو از روز یکشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰ با مربیگری سرکار خانم سیاه و حضور بازیکنان شادی جهانپناه و ثنا باقری به میزبانی استان فارس شهرستان شیراز در مجموعه ورزشی تختی تالار بدمینتون شیراز اغاز شده و تا ۱ مهرماه ادامه دارد.

لازم به ذکر است پس از اردوی تهران،شیراز و تهران این چهارمین اردوی ملی پوشان جوان پارابدمینتون است. مسابقات جوانان آسیا آذرماه در بحرین برگزار می شود.

 

بازدید دکتر پوریا از اردوی تیم ملی دختران و پسران پارا بدمینتون

چهارشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۰ دکتر پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون ج.ا‌.ا با حضور در تمرین تیم های ملی دختران و پسران پارابدمینتون، با اعضای تیم ملی و مربیان به گفت و گو پرداختند و درجریان کم و کیف اردو قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا‌.ا
دکتر پوریا ضمن صحبت با تک تک ملی پوشان، نکاتی را به مربیان و آقای موذن مدیر تیم های ملی متذکر شدند.
در ادامه ایشان برنامه های فدراسیون در زمینه پارا بدمینتون و به طور مشخص تدارک تیم های ملی جهت اعزام به مسابقات آسیایی جوانان بحرین را اعلام نمودند.
در ادامه مربیان گزارشی از آمادگی بازیکنان و نحوه ی تمرینات ارائه نمودند.
در این دیدار آقای فرشاد نصرتی دبیر فدراسیون بدمینتون ج.ا‌.ا، آقای مهندس موذن مدیر تیم های ملی و آقای مهدوی نیا رئیس کمیته پارا بدمینتون فدراسیون حضور داشتند

مسابقات جوانان آسیا آذرماه در کشور بحرین برگزار خواهد شد و اردوی تهران سومین اردوی ملی پوشان دختر و پسر پارابدمینتون ایران است.

 

 

 

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون پسران

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون پسران جهت اعزام به مسابقات بازی های آسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ از روز شنبه ۱۳ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا آقای حسن بزرگزاد سرمربی تیم ملی پارا بدمینتون پسران ج.ا.ا از دو بازیکن به نام های ابوالفضل جنائی و مهدی موسویان برای حضور در این اردو دعوت نمودند.

اردوی سوم در کمپ فدراسیون بدمینتون از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ شهریورماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است بازی های آسیایی جوانان بحرین در آذر ماه برگزار خواهد شد و تیم ملی تاکنون دو اردو سمنان و اصفهان برگزار کرده است.

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون دختران

اردوی سوم تیم ملی پارابدمینتون دختران جهت اعزام به مسابقات بازی های آسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ از روز شنبه ۱۳ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا خانم منیژه سیاه سرمربی تیم ملی پارا بدمینتون دختران ج.ا.ا از دو بازیکن به نام های شادی جهان پناه و ثنا باقری برای حضور در این اردو دعوت نمودند.

اردوی سوم در کمپ فدراسیون بدمینتون از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ شهریورماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است بازی های آسیایی جوانان بحرین درآذر ماه برگزار خواهد شد و تیم ملی تاکنون دو اردو در تهران و شیراز برگزار کرده است.

سومین جلسه پارا آسیایی مسابقات جوانان بحرین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا سومین جلسه پارا آسیایی مسابقات جوانان بحرین امروز یکشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین برگزار شد.
در این جلسه که فدراسیون های حاضر در این مسابقات حضور داشتند جناب آقای دکتر پوریا شرکت کردند و در جریان آخرین تصمیمات و اقدامات قرار گرفتند.
مسابقات پارا آسیایی جوانان  آذرماه در کشور بحرین برگزار خواهد شد که بدمینتون اولین حضور خود را در این مسابقات تجربه خواهد کرد.

اردوی دوم آماده سازی تیم پارا بدمینتون دختران در شیراز

دومین اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون دختران ج.ا.ا جهت حضور در مسابقات جوانان آسیایی در کشور بحرین در شیراز در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا بعد از برپایی اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون دختران که در ماه گذشته در کمپ تیم های ملی در تهران برگزار شد. دومین اردو در شهرستان شیراز از تاریخ ۲۸ تیرماه الی ۱ مردادماه برپا شده است.

از بین ۵ بازیکن حاضر دراردوی تهران ۳ بازیکن به این اردو دعوت شده اند، که در صورت جلب رضایت کادر فنی به مسابقات آسیایی بحرین اعزام خواهند شد. منیژه سیاه به عنوان سرمربی در این تیم مسئولیت دارد. تمرینات در این اردو در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.

لازم به ذکر است مسابقات جوانان پارا آسیایی آذرماه ۱۴۰۰ در کشور بحرین برگزار می شود و این دوره اولین بار است که بدمینتون در این مسابقات جایی می گیرد.

اردوی دوم آماده سازی تیم پارا بدمینتون پسران در اصفهان

دومین اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون پسران ج.ا.ا جهت حضور در مسابقات جوانان آسیایی در کشور بحرین در اصفهان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ا بعد از برپایی اردوی تیم جوانان پارا بدمینتون که در ماه گذشته در شهرستان سمنان برگزار شد. دومین اردو در شهرستان اصفهان از تاریخ ۲۸ تیرماه الی ۱ مردادماه برپا شده است.

از بین ۹ بازیکن حاضر دراردوی سمنان ۴ بازیکن به این اردو دعوت شده اند، که در صورت جلب رضایت کادر فنی به مسابقات آسیایی بحرین اعزام خواهند شد.حسن بزرگزاد به عنوان سرمربی و علیرضا ثانی به عوان سرپرست و مربی در این تیم مسئولیت دارند.تمرینات در این اردو در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود و تعدادی از بازیکنان استان اصفهان به کادر فنی در بهبود عملکرد فنی کمک خواهند کرد.

زیبایی رئیس بخش توسعه قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، قاری قران رئیس هیات بدمینتون استان اصفهان و مدیر عامل اداره راه و سهرسازی استان اصفهان از روند آماده سازی تیم پارا بازدید به عمل آوردند.

لازم به ذکر است مسابقات جوانان پارا آسیایی آذرماه ۱۴۰۰ در کشور بحرین برگزار می شود و این دوره اولین بار است که بدمینتون در این مسابقات جایی می گیرد.

علیرضا الهاکی، به عنوان دبیر کمیته پارابدمینتون فدراسیون بدمینتون منصوب گردید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ج.ا.ایران طی حکمی از سوی جناب آقای دکتر پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون ،علیرضا الهاکی به عنوان دبیر کمیته پارابدمینتون این فدراسیون منصوب گردید.

جناب آقای علیرضا الهاکی
با سلام
احتراما ضمن تشکر از زحمات شما، باتوجه به تخصص و تجربه جنابعالی در امر پارابدمینتون و بنا به پیشنهاد رئیس کمیته پارابدمینتون، به موجب این ابلاغ، شما بعنوان دبیر کمیته پارابدمینتون و عضو کمیته فنی پارابدمینتون فدراسیون بدمینتون ج.ا.ایران منصوب می گردید.
امید است ضمن هماهنگی و همکاری با مسئولان فدراسیون در برنامه ریزی ورزش بدمینتون تلاش نمایید.
سلامتی جنابعالی را در امر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند منان خواستارم.

لازم به ذکر است آقای الهاکی رئیس سابق هیئت بدمینتون خوزستان رئیس هیئت بدمینتون استان تهران،رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدمینتون ،از مربیان و داوران با سابقه کشور ،عضو کمیته فنی فدراسیون و ریاست کمیته داوران را نیز در کارنامه ی خود دارند.