مسابقه بدمینتون‌ ساحلی بانوان به مناسبت روز جهانی بدمینتون در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

هم زمان با روز جهانی بدمینتون، مسابقات بدمینتون ساحلی بانوان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومیفدراسیون بدمینتون، مسابقه بدمینتون ساحلی بانوان به همت هیات بدمینتون استان گیلان و با همکاری هیات بدمینتون منطقه آزاد انزلی به مناسبت روز جهانی بدمینتون در مجموعه ورزش های ساحلی زنده یاد سیروس قایقران برگزار شد.

در این مسابقات در رده سنی زیر ۴۰ سال، زهرا محکم کار به مقام اول دست یافت، بنفشه بلالایی به مقام دوم و پاپن فرزانه و فاطمه هروی به مقام سوم مشترک دست یافتند.

همچنین در رده سنی بالای ۴۰ سال مهتاب نوری در رتبه اول قرار گرفت، معصومه قیامی در رتبه دوم و هاجر نباتی و شمسی علیپور در رده سوم مشترک قرار گرفتند.

گفتنی است در پایان این مراسم، جوایز نفرات برتر توسط دکتر محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون، آقای فرشاد نصرتی دبیر فدراسیون،آقای جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان، آقای مجید فاتحی ریاست هیات بدمینتون استان گیلان و آقای علی مطهری مدیر امور اجتماعی، ورزش و جوانان منطقه آزاد انزلی اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس هیئت بدمینتون استان گیلان مشخص شد

با اکثریت آراء مجید فاتحی به عنوان رییس هیات بدمینتون استان گیلان انتخاب شد

با حضور رییس فدراسیون بدمینتون و مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان، اقای نصرتی دبیر فدراسیون بدمینتون در مجمع هیئت بدمینتون استان گیلان مجید فاتحی به عنوان ریاست هیات بدمینتون انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون با حضور دکتر محمدرضا پوریا رییس فدراسیون و آقای جهانبخش آرمان مدیر کل ورزش و جوانان، مجید فاتحی با رای قاطع و ۲۳ رای از ۲۳ نفر اعضای مجمع، برای چهار سال دیگر رییس هیات بدمینتون استان گیلان شد.

ریاست فدراسیون بدمینتون ضمن تبریک به آقای فاتحی جایگاه بدمینتون گیلان در نزد فدراسیون را مهم خواندند. ایشان افزودند کسب رتبه ی ششم در بین تمامی هیئت های سراسر کشور نشانه ی فعالیت و برنامه ی منظم این هیئت می باشد.

دکتر پوریا از حمایت های آقای آرمان و توجه ایشان به بدمینتون استان تشکر کردند. ایشان تصریح کردند انتخاب دکتر سجادی به عنوان وزیر ورزش و جوانان روح تازه ای به ورزش کشور داده و از این بابت از ریاست محترم جمهور و نمایندگان مجلس تشکر می نمایم. ریاست فدراسیون اعلام کردند پس از هر سفر استانی و یا برگزاری مجمع استانی گزارش کاملی به مقام عالی ورزش داده و ایشان در جریان روند بدمینتون کشور قرار دارند. البته جای امیدواری است که ایشان با توجه به سفرهای استانی و همچنین قرار گرفتن درجایگاه نماینده ویژه ریاست جمهور در اکثر سفرها، از روند مشکلات جامعه و کمبودهای ورزش آگاه هستند.

ایشان در پایان از آقای آرمان که خود شخصیتی وارسته و ورزشی هستند و باتوجه به اینکه جلسه ای در بندرانزلی داشتند ولی تا پایان درجلسه مجمع حضور داشتند تشکر نمودند.

آقای آرمان ضمن خوش آمدگویی به آقای دکتر پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون و آقای نصرتی دبیر فدراسیون و همچنین تبریک به آقای فاتحی بابت انتخاب مجدد ایشان، روند کاری هیئت بدمینتون استان گیلان را مثبت و رو به رشد خواندند. ایشان از همکاری صمیمانه فدراسیون بدمینتون با استان گیلان تشکر نمودند و عملکرد در تمام زمینه ها در این هیئت را مثبت خواندند.

 

 

 

محمد رضا پوریا: روز بدمینتون را به تمام فعالان این رشته تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون دکتر پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون و عضو هیئت رئیسه فدراسیون آسیا در یک پیامی روز جهانی بدمینتون را تبریک گفت.
همزمان با ۵ جولای و ۱۴ تیرماه روز جهانی بدمینتون، ریاست فدراسیون این روز را به خانواده بزرگ بدمینتون در سراسر جهان و به خصوص تلاشگران این رشته در ایران تبریک گفتند.
ایشان روز بدمینتون را آغاز راه همدلی و همبستگی جامعه بدمینتون برای پیشرفت این رشته خواند.
محمد رضا پوریا: بدمینتون رشته ی زیبا که وجودش باعث شادی و نشاط بیشتر یک خانواده می شود،
ورزشی فارغ از بحث قهرمانی نشاط را به جامعه هدیه می دهد.
من این روز را به تمام روسای هیئت های سراسرکشور هیئت رئیسه فدراسیون وزارت ورزش و جوانان کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دبیران هیئت ها مسئولین اجرایی فدراسیون ورزشکاران مربیان داوران و تمام فعالان این رشته تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

مشخص شدن نفرات اعزامی به بازی های آسیایی میانه جوانان دختران

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون با برگزاری انتخابی دو رده سنی زیر 15 سال و زیر 17 سال در شهرستان کرج نفرات اعزامی به بازی های آسیای میانه در تاجیکستان مشخص شدند.

با دعوت بازیکنان منتخب به انتخابی تیم ملی دختران که از 7 الی 8 تیرماه در کرج برگزار شد نفر اول هر رده جهت اعزام به بازی های آسیای میانه مشخص شدند. لازم به ذکر است نفرات اول مسابقات سال گذشته زهرا رباطی در رده زیر 15 سال و غردوس فروغی در رده زیر 17 سال به صورت مستقیم انتخاب شده بودند.

نفرات اعزامی به تاجیکستان عبارت اند از:

رده زیر 15 سال زهرا رباطی(تهران) و آیسان زارعی (آذربایجان شرقی) و در رده ی زیر 17 سال فردوس فروغی(تهران) و آیدا عنایتی (خراسان رضوی) توانستند جواز حضور در تاجیکستان را کسب کنند.

لازم به ذکر است خانم مددی نائب رئیس فدراسیون بدمینتون و خانم نگین امیری پور سرمربی تیم ملی جوانان در سالن مسابقات از نزدیک به تماشای مسابقات پرداختند.

بازی های آسیایی میانه از 18 الی 27 مردادماه در تاجیکستان برگزار می شود.

آیدا عنایتیآیسان زارعی

 

 

مشخص شدن نفرات اعزامی به بازی های آسیای میانه جوانان پسران

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون با برگزاری انتخابی دو رده سنی زیر 15 سال و زیر 17 سال در شهرستان زنجان نفرات اعزامی به بازی های آسیای میانه در تاجیکستان مشخص شدند.

با دعوت بازیکنان منتخب به انتخابی تیم ملی پسران که از 7 الی 8 تیرماه در زنجان برگزار شد دو نفر اول هر رده جهت اعزام به بازی های آسیای میانه مشخص شدند.

رده زیر 15 سال:امیر علی احمدلو(مرکزی) و متین قاسمی (خراسان رضوی) و در رده ی زیر 17 سال: سید محمد گلچین(خراسان رضوی) و عادل صورتی (کرمان) توانستند جواز حضور در تاجیکستان را کسب کنند.

اردوی آمادگی این ملی پوشان قبل از بازی های آسیا میانه در زنجان برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است آقای فرشاد نصرتی دبیر فدراسیون بدمینتون و آقای غلامرضا باقری سرمربی تیم ملی جوانان در سالن مسابقات از نزدیک به تماشای مسابقات پرداختند.

بازی های آسیا میانه از 18 الی 27 مردادماه در تاجیکستان برگزار می شود.

 

تقدیر ریاست فدراسیون بدمینتون از محمد اندی مدرس جهانی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون صبح امروز 8 تیرماه آقای محمد اندی در دفتر ریاست فدراسیون توسط دکتر پوریا مورد تقدیر قرار گرفت.

در این جلسه که آقای سید بهادر زکی زاده رئیس کمیته آموزش حضور داشت، دکتر پوریا باتوجه به پایان دوره ی سطح یک جهانی از آقای اندی مدرس کلاس تقدیر به عمل آوردند.

دکتر پوریا ضمن تشکر از فدراسیون آسیا بابت اعزام ایشان به ایران، از زحمات ایشان نیز تشکر کردند.

ریاست فدراسیون برگزاری این دوره را بسیار مفید خوانده و افزودند این دوره باعث ارتقاء سطح کیفی و کمی مربیان می شود.

ایشان در ادامه ابراز امیدواری کردند که باتوجه به اینکه مربیان شرکت کننده در این کلاس از استانهای مختلف بودند، بتوانند دانش خود را در اختیار بازیکنان و مربیان بومی خود قرار دهند.

در ادامه آقای زکی زاده که در این دوره کمک مدرس بودند ضمن تشکر از ریاست فدراسیون بابت پیگیری برگزاری این دوره که به صورت مستمر از چند سال گذشته در ایران در حال برگزاری است و باتوجه به اینکه اولین کلاس سطح یک جهانی است که پس از کرونا در ایران برگزار می گردد این موضوع را نشان دهنده ی جایگاه فدراسیون ایران در آسیا دانستند .

در پایان محمد اندی ضمن تشکر از ریاست و اعضای فدراسیون بدمینتون نسبت به حضور ایشان برای پنجمین بار در ایران ، مربیان ایرانی را توانمند و با دانش خوانده و نسبت به بدمینتون آینده ایران ابراز امیدواری کرد.

ایشان اعلام نمود این رشد و توسعه در ایران را به آسیا گزارش خواهد داد.

رونمایی از مخزن سیار شاتل بدمینتون در کمپ تیم های ملی بدمینتون

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون در پایان دوره ی مربیگری سطح یک جهانی از مخزن سیار شاتل بدمینتون رونمایی صورت گرفت.

این وسیله ی کمک آموزشی که توسط آقای مجتبی میرزاده ساخته شده است در امور آموزشی و تمرینات مربیان بدمینتون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

آقای مجتبی میرزاده از مربیان و پیشکسوتان رشته ی بدمینتون در استان لرستان، که در دوره ی مربیگری سطح یک جهانی حضور داشتند سازنده ی این دستگاه هستند.

مخزن سیار شاتل بدمینتون دارای 7 مخزن می باشد و در هر مخزن 25 عدد شاتل قرار می گیرد. با تمام شدن شاتل های یک مخزن، مخزن کناری به صورت اتوماتیک در اختیار مربی قرار میگیرد که این امر باعث سهولت در کار مربیان و بهبود وضعیت تمرینات می شود. این وسیله در آینده نزدیک ثبت صنعتی می شود.

در این مراسم که دکتر پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون، سرکار خانم مددی نائب رئیس فدراسیون ، آقای سید بهادر زکی زاده ریاست کمیته آموزش و آقای محمد اندی مدرس جهانی حضور داشتند آقای دکتر پوریا ضمن تبریک به آقای میرزاده ، اعلام کردند که در آینده از این وسیله در تمرینات و اردوهای ملی بیشتر استفاده خواهد شد. ایشان ابراز امیدواری کردند که با تولید انبوه این وسیله ی کمک آمورشی، هیئت های بدمینتون سراسر کشور و همچنین در مسابقات بدمینتون نیز بتوانند استفاده نمایند. دکتر پوریا در پایان آقای میرزاده را تحسین کرده و برایشان آرزوی موفقیت نمودند.

همچنین محمد اندی وجود مخزن سیار شاتل بدمینتون در تمرینات را بسیار مفید در فعالیت مربیان دانست.ایشان ضمن تبریک به آقای میرزاده این وسیله را بسیار موثر برای آموزش و حتی مفید در مسابقات دانستند.

 

دیدار رئیس هیئت بدمینتون استان قزوین به همراه هیئت همراه با دکتر پوریا در محل فدراسیون بدمینتون

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون دوشنبه 6 تیرماه آقای ناصر یعقوبی رئیس هیئت بدمینتون استان قزوین به همراه نائب رئیس هیئت خانم مهسا دانشور در محل فدراسیون بدمینتون با دکتر پوریا دیدار کردند.

در این دیدار آقای ناصر یعقوبی گزارشی از عملکرد یک سال گذشته ارائه نمود و نقاط ضعف و قوت این یکسال را شرح داد. در ادامه ایشان ضمن تمایل هیئت بدمینتون استان قزوین برای برگزاری کلاس های آموزشی، اخذ میزبانی مسابقات مختلف را یکی از راهکارهای توسعه ی بدمینتون در قزوین عنوان کرده و حوزه های کاری این هیئت را بیشتر در قسمت پایه ها معرفی کرد.

در این جلسه که خانم مددی نائب رئیس فدراسیون حضور داشتند توجه بیشتر از پیش در حوزه ی بانوان را خواستار شدند و همچنین برنامه ها و گزارش های خانم مهسا دانشور را تایید کردند.

در ادامه دکتر پوریا ضمن خوشامدگویی به آقای یعقوبی و هیئت همراه، قول مساعد برای برگزاری کلاس های بازآموزی و دانش افزایی داوران و مربیان استان قزوین داده و همچنین فعالیت هیئت جدید، در این یکسال را ستودند.

ایشان با درخواست میزبانی اردوهای ملی و همچنین مسابقات در قزوین موافقت کردند. و ابراز امیدواری کردند با توجه به نزدیکی قزوین به پایتخت و همچنین وجود سالن و خوابگاه مجهز در هیئت قزوین بتوان اردوها و مسابقات مختلفی در آن استان برگزار کرد.

رئیس فدراسیون بدمینتون: تخصیص بودجه به فدراسیون ها با عدالت‌ورزی وزارت ورزش ممکن است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون و به نقل از خبرگزاری فارس رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: با چه ضوابطی باید بودجه بیشتری به یک فدراسیون تعلق گیرد؛ بهترین راه برقراری عدالت در تخصیص بودجه از کانال وزارت ورزش است.

 محمدرضا پوریا روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره عدالت در توزیع بودجه، اظهار داشت: اگر قرار باشد تا بودجه‌ای توزیع شود، بهتر است تا همه از متولی امر یعنی وزارت ورزش و جوانان درخواست کنند. اگر مجلس هم این بودجه را افزایش دهد برای فدراسیون‌ها هم بهتر است. اکنون یک راکت آموزشی بدمینتون ٦٠٠ هزار تومان و راکت حرفه‌ای ١٠ میلیون تومان است و خرید آن هزینه زیادی دارد. تعداد ورزشکاران بدمینتون هم زیاد هستند و به طور حتم باید در تخصیص بودجه عدالت باشد.

وی یادآور شد: به مدت ۳۰ سال است که مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر را با حضور کشورهای مطرح و با رنکینگ جهانی و کسب سهمیه المپیک برگزار می‌کنیم. در این مسابقات دبیر کل آسیا و رئیس فدراسیون جهانی بدمینتون نیز حضور داشتند. در واقع این همه سال به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و جشن انقلاب کار فرهنگی انجام می‌دهیم؛ اما بودجه زیاد به یک فدراسیون دیگر با چه ضوابطی باید تعلق بگیرد.

رئیس فدراسیون بدمینتون عنوان کرد: هر سال حداقل یک میلیارد جایزه برای مسابقات جام بین‌المللی فجر و حتی اسکان در نظر می‌گیریم. هر سال حداقل ۶ میلیارد هزینه برگزاری این رقابت‌ها می‌شود و وزارت ورزش و جوانان بهتر از همه از این بودجه‌ها اطلاع دارد و می‌تواند حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه محمد پولادگر حدود ۲۰ سال رئیس فدراسیون بود و بهتر می‌داند که وضعیت مالی و هزینه‌های فدراسیون‌ها تا چه میزان خواهد بود، گفت: او قهرمانان بزرگی را تحویل جامعه داده است. حتی سیدحمید سجادی در دورانی که معاون وزارت را برعهده داشت، در مسابقات جام فجر حضور یافت و کاملا بر دخل و خرج فدراسیون‌ها آگاه است. بهترین راه برقراری عدالت در تخصیص بودجه از کانال وزارت ورزش و جوانان است.

پوریا خاطرنشان کرد: احترام به بزرگان ورزش کشور اصل است و پولادگر سال‌ها به عنوان رییس فدراسیون و فردی اخلاق مدار و متعهد کار کرده است. احترام به وی بسیار واجب است. به عنوان فردی که ٤٠ سال در ورزش کار می کنم احترام گذاشتن را سرلوحه کار خود قرار دادیم. وقتی فردی از طرف وزارت ورزش به عنوان رئیس مجمع انتخاب می شود به عنوان پیشکسوت ورزشی مورد احترام ما است. مخصوصا فردی مانند پولادگر که  وارسته و کاربلد است.

وی گفت: در حال حاضر بهترین ها را در وزارت ورزش داریم. سجادی فردی فنی، اجرایی، اخلاق مدار و علمی است که در زمان معاونت و اکنون به عنوان وزیر همواره نگاهی برابر به همه فدراسیون ها داشتند. همه ما به عنوان روسای فدراسیون ها این تکلیف را داریم تا به تمامی ارکان دستگاه های ورزشی احترام بگذاریم تا مشکلی در روند برنامه ریزی و ورزش کشور پیش نیاید. پولادگر ٢٠ سال رییس فدراسیون بوده است بر ورزش قهرمانی تسلط کامل و نگاه ویژه دارد. باید احترام این بزرگان را داشته باشیم تا خلایی در ورزش کشور پیش نیاید.

پوریا: روسای جوان فدراسیون‌ها حرمت‌ها را حفظ کنند/ بودجه توسط وزارت ورزش تقسیم شود

رییس فدراسیون بدمینتون با اشاره به موارد اخیر گفت: با احترام به روسای جوان فدراسیون‌های ورزشی از آنها می‌خواهم حرمت پیشکسوتان را بیش از پیش نگه دارند و حفظ جایگاه آنها را در دستور کار خود قرار دهند.به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون و به نقل از خبرگزاری میزان محمدرضا پوریا در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به خانواده بزرگ بدمینتون در کشور اظهار داشت: ما دارای ۵۱ فدراسیون در کشور هستیم که هر کدام از این فدراسیون‌ها قهرمان و ورزشکاران و مسابقات و مدال‌آوران خود را دارند. به عنوان مثال در بدمینتون حدود ۳۵۰ هزار نفر در این فدراسیون فعالیت می‌کنند که برای توسعه‌ نیازمند بودجه هستند.

وی در ادامه صحبت‌هایش به تخصیص اعتبار به تعدادی از فدراسیون‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: از نهاد قانون‌گذاری انتظار داریم در چنین تصمیم‌گیری‌های خاصی عدالت بیش از پیش را مد نظر بگیرد.

پوریا در خصوص نحوه تخصیص اعتبار به فدراسیون‌های ورزشی گفت: با سابقه ۴۰ سال حضور در فدراسیون‌ها یکی از قدیمی‌ترین افراد در حوزه مدیریت ورزشی هستم. از گذشته بودجه از طریق وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با کار کارشناسی افراد کاربلد بین فدراسیون‌ها تقسیم می‌شد.

پوریا با تاکید بر اینکه تصمیم نهایی در خصوص بودجه باید توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک گرفته شود، گفت: اگر قرار بر این است که نگاهی ویژه به تعدادی از فدراسیون‌ها با توجه به فعالیتشان، تعداد قهرمانان، نوع و سطح مسابقاتشان انجام شود باید از سوی وزارت ورزش صورت گیرد.

رییس فدراسیون بدمینتون احترام به مدیران وزارت ورزش و پیشکسوتان را در جلسات بسیار مهم دانست و افزود: همواره جایگاه پیشکسوتان باید از سوی مدیران جوان حفظ شود. باید جوان‌ترها بدانند، جایگاه امروز ورزش، افتخارات کسب شده برای ایران عزیزن‌مان، حاصل تلاش پیشکسوتان بوده است و باید قدردان زحمات این عزیزان باشند.

مسابقات دونفره آزاد بدمینتون استان بوشهر به مناسبت زادروز سردار شهید محمد جعفر سعیدی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون و به نقل از روابط عمومی هیئت بدمینتون استان بوشهر مسابقات دوبل آزاد بدمینتون استان به مناسبت زادروز سردار شهید محمد جعفر سعیدی که صبح روز جمعه ۳ تیرماه ۱۴۰۱ در سالن اختصاصی بدمینتون شهر بوشهر و با حضور جناب آقای عابدی (معاون محترم سیاسی فرمانداری بوشهر) ، جناب آقای صالح احمدی (سرپرست محترم اداره ورزش و جوانان استان بوشهر ) رئیس محترم شهرستان اداره ورزش و جوانان شهرستان بوشهر جناب آقای فرامرزی و سایر هیات همراه برگزار شد

در این مسابقات با شرکت ۱۵ تیم از شهرستان های بوشهر ، عسلویه ، دیر و گناوه شرکت کرده بودند.

که نتایج این مسابقه به شرح زیر میباشد :

🏸مقام اول : آقایان حمید محمد رضایی و احمد مزارعی.

🏸🏸مقام دوم : آقایان علی بخشایش و حسین زنگنه.

🏸🏸🏸مقام سوم مشترک : آقایان رضا مجیدی ، مجید متقی و محمد غلامی ، امیر کوکبی .

 

اندی: با برنامه‌ریزی فدراسیون بدمینتون می‌توانید المپیکی‌های بیشتری داشته باشید/ هدف آسیا ارتقای سطح مربیان است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اندی که برای پنجمین بار به ایران می‌آید و تدریس دوره مربیگری سطح یک جهان را برعهده دارد در خصوص این دوره مربیگری به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گفت: خیلی خوشحالم مربیان از شهرهای مختلف در این دوره شرکت کرده‌اند. این دوره مربیگری درخصوص مسائل و آموزش‌های ابتدایی برای کارهای مربیگری است که چطور ورزشکاران را آماده کنند و مورد ارزیابی قرار دهند و چطور راهکارهایی را پیدا کنند که به اهدافی که می‌خواهند دست پیدا کنند.

وی هدف از برگزاری این دوره مربیگری بدمینتون را ارتقاء مربیان دانست و تصریح کرد: هدف اصلی این دوره که از طرف آسیا و جهان طراحی شده  این است که سطح مربیگری را در بین مربیان بتواند ارتقاء دهد من می‌دانم خیلی از مربیانی که اینجا هستند تجربه بسیار زیادی دارند اما اینکه به صورت برنامه‌ریزی شده بتوانند برنامه‌ها را بویژه در میان ورزشکاران جوان اجرا کنند خیلی مهم است و هدف ما این است که علاوه بر این تجربه به صورت آکادمیک هم این مسائل را در اختیار مربیان قرار دهیم.

رئیس کمیته توسعه بدمینتون آسیا به تلاش بازیکنان کشورمان در مسابقات جام فجر اشاره کرد و گفت: من هر بار در مسابقات جام فجر به ایران می‌آمدم اما سال گذشته این شانس را نداشتم که در مسابقات باشم. من تلاش بازیکنان ایران را می‌دیدم امسال هنوز شانس دیدن بازیکنان ایران را نداشتم اما با توجه به سطح مربیان فکر می‌کنم روز به روز بهتر می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که شرایط حضور ورزشکاران ایران در بازی‌های المپیک را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: با توجه اینکه المپیک رویداد بزرگی است نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم همه چیز بستگی دارد به برنامه‌ریزی‌های خوب فدراسیون دارد مثل ثریا آقایی که با برنامه‌ریزی‌های فدراسیون و آسیا موفق شد به بازی‌های المپیک راه پیدا کند اگر فدراسیون این برنامه‌ریزی را تا المپیک بعدی ادامه دهد می‌تواند نفرات بیشتری در المپیک داشته باشند.

ثریا آقایی اولین المپین بانوی بدمینتون ایران: برنامه ریزی فدراسیون برای حضور در المپیک برای همه یکسان بود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، ثریا آقایی تنها المپین بانوی بدمینتون ایران در یک مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی فدراسیون بدمینتون از مسیر المپیک و این روزهای خود گفت.

ثریا آقایی پس از المپیک توکیو به درمان مجدد پای خود پرداخت و در فصل گذشته ی لیگ برتر به عنوان بازیکن مربی موفق به قهرمانی در لیگ برتر 1400 شد.

_لطفا خودتان را معرفی کنید
ثریا آقایی هستم ملی پوش بدمینتون ایران

_از چه سالی بدمینتون را آغاز کردید؟
از ۶ سالگی

_چی شد؟چرا بدمینتون؟
خانواده ام در روز تولدم برایم یک راکت بدمینتون خریدند، آغازش از آنجا بود.

_مسیر ملی پوش شدنتان را برایمان تعریف کنید؟

سال۸۶ فدراسیون بدمینتون یک طرح استعدادیابی اجرا کرد و نزدیک به ۲۰۰ کودک در آنجا حضور داشتند این طرح بسیار عالی و مفید بود نزدیک به دوسال طول کشید تا اینکه سال ۸۸ به تیم ملی نوجوانان راه یافتم. .سال 88 که آغاز دوره ی ریاست آقای دکتر پوریا بود تعامل با آسیا بیشتر شده بود و یک برنامه ریزی برای المپیک از همان ابتدا در فدراسیون آغاز شده بود.

_رویای المپیک از کجا آغاز شد؟
وقتی فدراسیون آسیایی تعدادی از بازیکنان را از غرب آسیا برای کمپ دعوت کرد. اسم من هم در آن کمپ بود و این جرقه از اونجا شروع شد.البته بگم فدراسیون برای همه یک برنامه ریزی یکسان داشت. در این مسیر هرکسی با هرجنسیتی میتوانست حضور داشته باشد. در همان کمپ های اولیه هم دو نفر اعزام شدیم که با رایزنی دکتر پوریا حتی سهمیه ایران به 4 نفر هم رسید.

_مسیر تا ریو را توضیح بدید لطفا؟
برای المپیک ریو خیلی زحمت کشیدم و باحمایتی که از آسیا و فدراسیون شد اعزام های گوناگونی داشتم که خوشبختانه مقام های خوبی بدست آوردم تا اینکه رنکم به 96 رسید ولی متاسفانه در فینال آفریقای جنوبی پام آسیب شدید دید و المپیک از دست دادم.

_پس احتمال داشت امروز شما دو المپیکی باشید؟
احتمالش خیلی زیاد بود خیلی آماده بودم و همیشه نتایج خوب میگرفتم.

_بعد از ریو و بعد از عمل جراحی از رنک چند شروع کردید؟
رنکم ۲۰۰ شده بود ولی خب هیچ وقت خسته نشدم تا توکیو را بدست آوردم.

_چه برنامه هایی باعث شد تا به توکیو برسید؟

توضیح مفصلی داره. بعد از عمل جراحی و بهبودی تمریناتم را در کمپ فدراسیون شروع کردم تا شرایط اعزام فراهم شود شاید کسی باورش نمیشد که بتوانم کسب سهمیه کنم ولی همیشه آقا پوریا و مسئولین فدراسیون به من انرژی میدادند.

تمریناتم جدی تر شد تا شرایط اعزام بدست آوردم و مصدومیت دوباره در لیگ خیلی از برنامه های من را عقب انداخت و تقریبا نه اعزامی می توانستم بروم و نه رنکی جمع کنم تا اینکه تلاش های گذشته جواب داد و مجوز حضور در المپیک بدست آوردم.

_همیشه این به ذهن میاد که چرا ثریا ؟چرا بقیه نه؟
واقعا بگم من هیچ وقت به عنوان بازیکن تنها اعزام نشدم و بازیکنان دیگری هم بودند و این فرصت برای همه بود چیزی در انحصار من نبود ولی خب نتایجم خداروشکر همیشه خوب بود. فدراسیون هیچ وقت تبعیض قائل نبود در این زمینه و اون برنامه ای که اقا پوریا داشتند برای کسب سهمیه متمرکز روی یک شخص و یک جنسیت نبود. برنامه داشت اجرا میشد و برای یک نفر نبود.

_آیا تفاوتی میان دختران و پسران در برنامه های فدراسیون دیدید؟
خیر.من هیچگاه تبعیض ندیدم و همیشه یک مساواتی بود. چه در استعدادیابی چه در اعزام ها و حتی در برگزاری مسابقات.

همین جایزه ای که دکتر پوریا به عنوان برترین فدراسیون جهانی کسب کردند نمایان گر این بود که در برنامه ریزی همیشه مساوات بوده است.فدراسیون جهانی هیچگاه به سادگی و بدون شاخص های مشخصی جایزه ای اهدا نمی کند. واقعا این جایزه افتخار بزرگی بود که من هم به عنوان یک ورزشکار ایرانی تبریک میگم به دکتر پوریا.

_خب در لیگ مصدوم شدید و عمل کردید و درمان و ادامه دادید و حتی در المپیک به پیروزی هم رسیدید الان شرایط مصدومیت و این دو عمل به چه گونه است؟
من پاهام و دوبار عمل کردم پارسال لیگ هم مربی بودم هم بازیکن که خداروشکر تونستیم قهرمان بشیم. درمان و زیر نظر دکترم دارم ادامه میدم تا با ریسک کمتری برگردم.

برای نسل بعد از خودتان برنامه ای دارید؟
خیلی شوق دارم که کمکشون کنم و هرچه یاد گرفتمو در اختیارشون قرار بدم . بالاخره برای من هزینه ها شد تا به اینجا رسیدم و وظیفه ی خودم میدونم که کمک کنم.

صحبت خاصی اگر مونده خوشحال میشویم که بشنویم؟
باید تشکر کنم از همه کسانی که کمکم کردند و الان هم با انرژی مثبت کمکم میکنند که مثل همیشه به بدمینتون ایران خدمت کنم. از آقای دکتر پوریا تشکر میکنم بابت اینکه بستر موفقیت را برای همه آماده میکنند، از سرکار خانم مددی تشکر میکنم و همچنین پدر و مادرم که هرچی دارم ازآنهاست.

آغاز دوره سطح یک‌جهانی با سخنرانی ریاست فدراسیون/مدرس جهانی:فدراسیون بدمینتون ایران به آموزش اهمیت میدهد

دوره سطح یک جهانی با تدریس آقای محمد اندی از اندونزی از روز جمعه ۳ تیرماه با سخنرانی دکتر پوریا آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون کمپ تیم های ملی در تهران از امروز میزبان کلاس مربیگری سطح یک جهانی است.
دکتر پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون در آغاز کلاس ضمن خوش آمد گویی به آقای اندی و همچنین مربیانی که از سطح کشور در این دوره شرکت کرده اند، آموزش را یکی از اولویت های فدراسیون بدمینتون خواندند، ایشان برگزاری این دوره های مربیگری و همچنین کلاس های ارتقاء را ابزاری برای آموزش درست، به نسل های آینده دانستند.
ایشان عنوان کردند که این چهارمین دوره ای است که در ۸ سال گذشته کلاس مربیگری سطح یک جهانی به میزبانی فدراسیون بدمینتون برگزار می شود و ما امروز نزدیک به ۶۰ مربی با مدرک سطح یک جهانی در سراسر کشور داریم.
ایشان نیاز امروز ورزش کشور را آموزش درست عنوان کردند و اضافه نمودند بدمینتون امروز مسیر درست را در این زمینه پیموده است.
آقای محمد اندی ضمن تبریک به دکتر پوریا کسب جایزه برترین فدراسیون جهان در موضوع عدالت جنسیتی در مجمع جهانی را حاصل یک چشم انداز و برنامه ریزی درست دانستند. ایشان حضور در تهران، برای تدریس دوره ی مربیگری سطح یک جهانی برای چهارمین بار را نتیجه ی پیگیری های ریاست فدراسیون و توجه ویژه ایشان به امر آموزش عنوان کردند.
لازم به ذکر است ۱۶ مربی مدعو در این کلاس در آزمون های فنی و زبان نمره ی قبولی را کسب نموده تا توانستند در این کلاس حضور یابند.

دوره ی مربیگری سطح یک جهانی بدمینتون در تهران

برگزاری دوره مربیگری سطح یک جهانی به میزبانی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران در تهران

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون دوره ی مربیگری سطح یک جهانی از امروز در تهران با سخنرانی ریاست فدراسیون آغاز خواهد شد.
این دوره از ۳ لغایت ۷ تیرماه باحضور ۱۶ مربی و تدریس آقای محمد اندی مدرس جهانی و کمک آقای سید بهادر زکی زاده در محل کمپ تیم های ملی برگزار خواهد شد.
مربیان دعوت شده به شرح ذیل می باشند:
بانوان:
زهرا زارعی(تهران) مریم جعفرزاده(گلستان) فلور فرزانه(البرز) رقیه حسنی(مازندران) ماهرخ خلیقی(خراسان رضوی) سعیده عبداللهی(بوشهر) زینب دوستی(قم) فرحناز کرم نژاد(خوزستان)
آقایان:
شهرام کرمی(اصفهان) امید کرمی(اصفهان) سعید افسری(بوشهر) محمدصادق سلیم پور(بوشهر) شاپور ایوبی(مازندران) مجتبی میرزاده(لرستان) حسین هاشمیان(اصفهان) مصطفی چوبین(ایلام)

لازم به ذکر است این دوره، چهارمین دوره ی مربیگری سطح یک جهانی است که در هشت سال گذشته به میزبانی فدراسیون بدمینتون برگزار می شود.

ورود مدرس جهانی بدمینتون به تهران

دوره مربیگری بدمینتون سطح یک جهانی از 3 لغایت 7 تیرماه به میزبانی فدراسیون بدمینتون در تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، کلاس مربیگری سطح یک جهانی در کمپ تیم های ملی در تهران از 3 لغایت 7 تیرماه با حضور 16 مربی مطرح از سراسر کشور با تدریس محمد اندی از اندونزی برگزار خواهد شد.

از روز جمعه 3 تیرماه کلاس سطح یک جهانی با سخنرانی دکتر پوریا آغاز خواهد شد.

آقای محمد اندی ظهر امروز 1 تیرماه در بدو ورود به ایران با حضور در محل فدراسیون بدمینتون با ریاست فدراسیون جناب آقای دکتر پوریا و نائب رئیس فدراسیون سرکار خانم دکتر مددی به گفت و گو پرداختند.آقای پوریا ضمن خوشامدگویی به ایشان ابراز امیدواری کردند حضور آقای اندی و برگزاری این چنین کلاسهایی بیش از پیش موجب رشد و ارتقاء فنی بدمینتون ایران شود.

آقای اندی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران مربیان و بازیکنان ایرانی را از بهترین های آسیای میانه و غرب آسیا دانستند و همچنین برگزاری هرساله رویدادهای بین المللی در ایران را بی مثال در غرب آسیا و آسیای میانه خواندند.

لازم به ذکر است این چهارمین کلاس مربیگری سطح یک جهانی است که به میزبانی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران و تدریس محمد اندی به عنوان مدرس و دکتر زکی زاده به عنوان کمک مدرس برگزار می گردد. نتیجه ی تقاضای برگزاری کلاس های سطح یک جهانی در هشت سال گذشته، که با موافقت فدراسیون آسیا و جهانی قرار گرفته است، حضور 60 مربی سطح یک جهانی در ایران است که در تمامی استان ها در حال فعالیت می باشند.

 

رئیس هیئت بدمینتون استان زنجان انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون امروز ۲۵ خردادماه انتخابات ریاست هیئت بدمینتون استان زنجان برگزار شد.
این انتخابات که به ریاست جناب آقای جواد بازرگان مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان و حضور جناب آقای فرشاد نصرتی دبیرکل فدراسیون بدمینتون برگزار شد در پایان رای گیری جناب آقای غلام باقری با ۱۲ رای به مدت ۴ سال سکاندار هیئت بدمینتون استان زنجان شد.
این انتخابات که به دور دوم کشیده شد با حضور تمام اعضای مجمع به مدت دوساعت به طول انجامید.
در دور اول آقای عبداللهی ۱۲ رای کسب نمود و آقای باقری ۱۰ رای و انتخابات به دور دوم کشیده شد که آقای غلام باقری با ۱۲ رای موفق شد سکاندار هیئت بدمینتون استان زنجان شود.
جناب آقای بازرگان ضمن تشکر از حضور تمام اعضای مجمع، بدمینتون را در زنجان رشته ای ریشه دار و دارای سبک خواندند.ایشان ضمن تبریک به آقای باقری ابراز امیدواری کردن بدمینتون در زنجان به آن شور و هیجان قبلی در سطح شهر بازگردد.
ایشان آکادمی بدمینتون زنجان را بی مثال در سطح کشور معرفی کردند و خواهان استفاده ی بیشتر از این ظرفیت در بدمینتون استان شدند.
در ادامه آقای نصرتی ضمن تبریک به آقای باقری،ابراز امیدواری کردند از امروز همه پیشکسوتان و بزرگان بدمینتون استان باید به مجموعه ی هیئت جدید کمک کنند.

 

با حضور نمایندگان یازده فدراسیون انجام شد/انعقاد تفاهم نامه مالی میان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های همکار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون صبح امروز نشست انعقاد تفاهم نامه مالی میان کمیته ملی پارالمپیک و یازده فدراسیون همکار در محل سالن همایشهای کمیته ملی پارالمپیک با حضور جناب آقای خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.

کمیته ملی پارالمپیک به منظور حمایت و توسعه از رشته های پارالمپیکی، هرساله کمک های نقدی و غیرنقدی را از طریق انعقاد تفاهم نامه مالی،به فدراسیونهای همکار اعطا می نماید.

بدین منظور، جلسه انعقاد تفاهم نامه مالی سال ۱۴۰۱ با ۱۱ رئیس و خرزانه دار فدراسیون شامل فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین، فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم بینایان، قایقرانی، تکواندو، تیروکمان، تنیس روی میز، بدمینتون، دوچرخه سواری، تنیس، ترای اتلون و سوارکاری برگزار شد.

ارائه گزارش کمکهای مالی کمیته ملی پارالمپیک به فدراسیون ها در سال ۱۴۰۰ و نیز گزارش وضعیت بودجه سال جاری و اعلام میزان و نحوه کمک به فدراسیون ها از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

همچنین پس از بحث و بررسی، تفاهم نامه های مالی میان کمیته و فدراسیونهای مذکور منعقد شد و به منظور امکان برنامه ریزی بهتر، برای اولین بار حداقل بودجه فدراسیون ها مشخص و در تفاهم نامه ها قید شد.

لازم به ذکر است در این جلسه دکترمحمد رضا پوریا ریاست فدراسیون بدمینتون و آقای حمیدرضا دائمی خزانه دار فدراسیون حضور داشته و نقطه نظرات خود را در مورد بودجه، برنامه های فنی و مدال های کسب شده بدمینتون ایران را ارائه کردند.

در پایان دکتر پوریا از زحمات و برنامه های جناب آقای خسروی وفا و مجموعه ی پارالمپیک تشکر و قدردانی نمودند.ایشان دغدغهی حل مشکل مالی فدراسیون ها را بسیار ارزشمند خواندند.

محمدرضا خردمندی:تا مرز المپیک 2012 رفتم/ برگزاری لیگ به صورت رفت و برگشت فوق العادست

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، محمدرضا خرمندی بازیکن پرافتخار بدمینتون ایران در یک مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی فدراسیون بدمینتون از گذشته ی ورزشی و این روزهای خودش گفت.

محمدرضا خردمندی ملی پوش اسبق بدمینتون ایران پس از سالها قهرمانی در سن 27 سالگی از بدمینتون خداحافظی کرد.

_یک معرفی کلی از خودت داشته باش و بگو که از چه سالی بدمینتون را شروع کردی؟

محمدرضا خردمندی هستم از رشت متولد سال 1366 از سن خیلی پایین شروع به آموختن بدمینتون کردم.

-چرا بدمینتون؟

برادرم بدمینتون بازی می کرد چند بار از نزدیک تمرینها و بازی هایش را دیدم و علاقه مند شدم.

_اسم اولین مربیت در رشت؟

آقای خاوری

_چه سالی دعوت شدی به تیم ملی و به صورت کلی روند دعوت شدنت را توضیح بده؟

فکر کنم سال80 بود. مقاطع مختلف از نوجوانی دعوت میشدم. در خردسالی قهرمان نوجوانان کشور شدم، در نوجوانی قهرمان جوانان کشور شدم و در جوانی سوم بزرگسالان ، همیشه یادم هست در مسابقات از همان خردسالی روی سکو بودم و بعد از دیده شدن اکثرا در کمپ تیم های ملی حضور داشتم.

_چرا بهت میگن اعجوبه ی بدمینتون ایران؟

لطف دوستان است. شاید چون همیشه روی سکو بودم.

_از افتخاراتت خیلی شنیدیم اصلا نمیخوام کلیشه صحبت کنم ولی اون قهرمانی که خیلی بهت چسبید کی بود؟

سه سال متوالی قهرمان کشور بزرگسالان شدم و بعدش قهرمانی کشور تبدیل به رنکینگ ها شد.

_بدترین خاطره ی بدمینتونی تو چی بوده؟

المپیک 2012

_خب اگر امکانش هست بیشتر توضیح بده

سالش یادم نیست ولی من 6 ماه اول اون سال را به خاطر ممنوع الخروج شدن از دست دادم. سنوات دانشگاهیم پر شده بود و مشکل سربازی داشتم . فروردین اون سال رنک جهانیم فکر کنم 110 بود ولی خب متاسفانه 6 ماه نتوانستم در تورنمنتی شرکت کنم. اول شهریور اون سال که شک دارم سال 90 بود یا 91 رنکم تبدیل به 630 شد.اواخر شهریور مشکلم حل شد و استارت امتیاز جمع کردن و زدم. در 6 تورنمنت شرکت کردم. بحرین تا یک چهارم نهایی رفتم. ترکیه تا یک هشتم نهایی، قبرس یک چهارم نهایی، اوگاندا و بنگلادش سوم شدم و تهران هم یک چهارم نهایی. اکثر مسابقاتی که میرفتم 15 هزاردلاری جایزه داشت و از سطح بالایی برخوردار بود.

اسفند اون سال رنکم از 630 اومد 124 اگر اشتباه نکنم

میدونید مهمترین تورنمنتم کدوم بود؟

_ نه ولی کامل تر بگی ممنونت میشم

فجر تهران. پرانوی هندی که الان جز 4 بازیکن اول هندوستان و اون زمان فکر کنم جز 10 تای اول هند بود در 3 گیم بردمش در یک چهارم نهایی خوردم به نیلوکا از الجزایر که نفر اول هنگ کنگ را در تورنمنت قبلی برده بودو از لی چونگ وی 3 گیم باخته بود .در یک چهارم 3 گیم به نیلوکا باختم که اگر برده بودم تقریبا المپیکی شدنم قطعی بود.

_خیلی ناراحت کننده بود راهی نداشت مشکل سربازیت حل بشه که 6 ماه را از دست ندی؟

فدراسیون خیلی برایم نامه نگاری کرد یادمه چند بار حضوری رفتند، آقا پوریا و آقا مهاجر از این قصه خیلی ناراحت بودند و همه کاری کردند و نشد.

_میدونم اصلی ترین مربیت نوا بوده از نوا بگو

خیلی دوستش داشتم واقعا بدمینتون من را عوض کرد فوق العاده حرفه ای بود.خیلی هم از دستم حرص میخورد(باخنده)

چرا بدمینتون رها کردی اون هم در27 سالگی؟

چندتا دلیل داشت. یکیش سرخوردگی نرفتن به المپیک بود .از سال 94 هم حضورم در بدمینتون به خاطر کارهای دانشگاه و سربازی کم شده بود چون معماری هم میخواندم درسم سنگین بود و دیگه نمیتوانستم در اردوهای طولانی حضور داشته باشم. سال 96 که پدرم فوت کرد به طور کلی به خاطر خانواده قید بدمینتون را زدم.

_وقتی رفتی از فدراسیون کسی پیگیری کرد که برگردی؟

خیلی . آقا پوریا خانم مددی خیلی پیگیرم بودند ولی خب سنگینی درسها و تنهایی خانواده نمیذاشت که برگردم.

_چرا انقدر درسکوتی و هیچ خبری از اعجوبه ی تاریخ بدمینتون نیست؟

شخصیتم بیشتر سکوت میپسنده.حرف زدن و در تیتر بودن را بلد نیستم .

_احتمال داره که برگردی ؟

احتمالش زیاده. من از جنس بدمینتونم دلم میخواد کمک کنم. همین الان یک مسابقات ساحلی در رشت میخوادبرگزار بشه با علاقه میخوام بهشون کمک کنم. البته در آینده ی نزدیک اگر آقا پوریا بفرمایند در هر قسمتی، هرکاری از دستم بربیاد انجام می دهم.

_بله شنیدم اسم مسابقات به نام پدر مرحوم شما هم هست

اولین باشگاهی که بازی کردم آذرمهتاب گیلان برای پدرم بود در دسته یک باشگاه های کشور سال بعدش هم اومدیم لیگ برتر. پدرم خیلی به بدمینتون کمک میکرد.

یک توضیحی در مورد مسابقات ساحلی رشت بگو لطفا

این مسابقات در مجموعه ورزش های ساحلی زنده یاد قایقران منطقه آزاد انزلی برگزار میشود. 25 و 26 خرداد برای بانوان، 1 و 2 تیرماه برای آقایان، یادمان پدرم زنده یاد کاظم خردمندی

_گفتی باشگاه، روند مسابقات لیگ را چه جور میبینی؟

خیلی خوب شده رفت و برگشتی شدن لیگ، فوق العادست.

_در مورد روند کاری این روزهای فدراسیون صحبت کن 

به جرات میگم سالم ترین ارگانی است که شاید دیده باشید. بعد از رفتنم از بدمینتون خیلی کم پیش می آمد که صحبت کنم ولی شاید دیگر سکوت جایز نباشد.

_ در آخر اگر صحبتی هست بفرمایید

نه تشکر می کنم و امیدوارم همین روند رو به رشد بدمینتون ایران ادامه دار باشد و همه ی بزرگان بدمینتون کمک کنند. من هم به سهم خودم به مجموعه کمک خواهم کرد.

درسالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) اتفاق افتاد/مبینا ندایی قهرمان بدمینتون مدال خود را به آستان قدس رضوی اهداء نمود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون در سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع)، مبینا ندایی قهرمان بدمینتون ایران مدال مسابقات بدمینتون غرب آسیا خود را به آستان مقدس اهدا کرد.

طی مراسمی با شکوه توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر و با حضور خادمین بارگاه امام رضا (ع) و مسئولین شهرستان اسلامشهر، قهرمان بدمینتون ایران مدال خود را به آستان قدس رضوی اهدا کرد.

در این مراسم که با مشارکت کانون خدمت رضوی برگزار شد در فضای معنوی با مولودی خوانی و پخش تصاویر و کلیپ از حرم رضوی، خادمان امام رضا با پرچم حرم مراسم و فضا را متبرک کردند.
مبینا ندائی دارنده مدال مسابقات بدمینتون غرب آسیا مدالشان رابه آستان قدس اهدا نمودند.در این مراسم اصغری مسئول کانون خدمت رضوی، رؤسای هیاتهای ورزشی شهرستان، مصطفی کریمی مدیر تیمهای ملی جودو، نوروزی مدیرعامل موسسه فرهنگی و ورزشی میهن، حورزاده عضو شورای شهر و پرسنل اداره ورزش و جوانان حضور داشتند.