افتتاحیه مسابقات استعدادهای برتر پسران با حضور نماینده وزارت ورزش و ریاست فدراسیون

  • اخبار مهم - استانی - ویژه
Image

افتتاحیه سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر پسران در رشته بدمینتون با حضور نماینده وزارت ورزش و جوانان و ریاست فدراسیون برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر پسران در رشته بدمینتون  درسالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی ساری در حال برگزاری می باشد که مراسم افتتاحیه این مسابقات در روز شنبه مورخ 22 مهرماه با حضور آقای دکتر علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش؛ آقای دکتر پوریا ریاست فدراسیون؛ آقای بریمانی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران، آقای امیرفخریان ریاست هیئت بدمینتون مازندران و با شرکت 140 ورزشکار و مربی از 24 استان از سراسر کشور برگزار گردید.

در این مراسم بعد از رژه تیم‌های شرکت کننده، آقای دکتر پوریا ریاست فدراسیون طی سخنانی از حضور ورزشکاران و مربیان و سرپرستان تیم های استان ها که از سراسر کشور در این مسابقات حضور داشتند تشکر نمودند. همچنین ایشان تشکر ویژه ای از مسولین استان مازندران بخصوص جناب آقای بریمانی و جناب آقای امیرفخریان برای برگزاری با شکوه این مسابقات داشتند. دکتر پوریا در ادامه سخنرانی خود، ابراز امیدواری کردند که با توجه به نگاه ویژه و تفکر خاص آقای دکتر سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان که در بخش استعدادیابی و تیم های ملی برای فدراسیون های ورزشی ترسیم کرده اند، در آینده تیم‌های ملی با تکیه بر استعدادیابی از پشتوانه سازی خوبی برخوردار خواهند بود. ایشان در آخر از زحمات هیئت‌های استان، مربیان استانی و مربیان استعدادیابی تشکر ویژه نمودند.

در ادامه این مراسم، آقای دکتر رغبتی طی سخنانی از عملکرد و برنامه ریزی فدراسیون بدمینتون بعنوان یکی از فدراسیونهای برتر  وزارت ورزش و جوانان تشکر ویژه ای نمودند، همچنین ایشان از تلاش‌های شبانه روزی ریاست فدراسیون بدمینتون در سالیان گذشته قدردانی نمودند. دکتر رغبتی از فدراسیون بدمینتون بعنوان فدراسیونی نام بردند که همیشه در طول سال با برنامه ریزی اصولی، در امر استعدادیابی، برگزاری منظم مسابقات و لیگ، برگزاری اردوها و اعزامهای ملی فعالیت دارد که جای تقدیر و تشکر از ریاست و کادر فدراسیون را دارد.
بعد از مراسم افتتاحیه، این مسابقات پیگیری شد که در قسمت تیمی ابتدا تیم ها در قسمت گروهی با هم به رقابت پرداختند و تیم های برتر هر گروه به جدول حذفی صعود نموده که  پس از دو دور مسابقه در جدول حذفی، 4 تیم خراسان رضوی؛ تهران؛ مرکزی و مازندران به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. لازم به ذکر است که این مسابقات روز 26 مهرماه با معرفی تیم ها و نفرات برتر به پایان خواهد رسید.