برگزاری جلسه رقابت های بین المللی بدمینتون فجر با حضور وزیر ورزش ؛ کیومرث هاشمی: نگاه ما برگزاری رویدادهای بین‌المللی در شهرستان‌هاست/ استاندار یزد: به بهترین شکل ممکن رقابت‌ها را برگزار می‌کنیم 

  • اخبار مهم - ویژه
Image

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر امسال به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود. اعطای میزبانی به یزد تصمیمی است که حدود یک ماه پیش اتخاذ شد و امروز سه شنبه چهارم مهر ماه نیز جلسه‌ای در این رابطه با حضور دکتر کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، دکتر محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون، دکتر فاطمی استاندار یزد و حسینی مدیر کل اداره ورزش و جوانان یزد برگزار شد. 
در این جلسه درباره میزبانی استان یزد از رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر صحبت شد. همچنین ابلاغ ریاست مسابقت به فاطمی استاندار نیز انجام شد. 
رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر یکی از رویدادهای بین‌المللی بزرگ ورزشی است که به میزبانی ایران برگزار می‌شود. این رقابت‌ها همزمان با جشن‌های انقلاب برگزار می‌شود. فدراسیون بدمینتون نیز تنها فدراسیونی است که با هماهنگی‌های انجام شده برگزاری منظم رقابت‌های بین‌المللی مختص به دهه فجر را در دستور کار دارد. این رقابت‌ها دارای رنکینگ جهانی است که سهمیه المپیک را هم داراست. رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر هر سال با حضور کشورهای متعددی در ایران برگزار می‌شود. قرار است همزمان با این رقابت‌ها، اجلاس روسای بدمینتون آسیای میانه نیز برگزار شود که دبیر کل فدراسیون بدمینتون آسیا نیز در این رویداد حضور خواهد داشت. 
دکتر هاشمی وزیر ورزش و جوانان در جلسه امروز عنوان کرد: نگاه ما بر این اساس است که بیشتر مسابقات و رویدادهای بین‌المللی در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها برگزار شود. 
وزیر ورزش و جوانان گفت: فدراسیون بدمینتون چندین دوره رقابت‌های بین‌المللی را در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برگزار کرده و میزبان رویدادهای مهم بوده است. 
دکتر هاشمی افزود: پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون در کنار سایر اعضای فدراسیون سال‌هاست با زحمات زیادی که متقبل می‌شوند از رویداد بین‌المللی فجر میزبانی و آن را برگزار می‌کنند.
وی تاکید کرد: رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر دارای رنکینگ جهانی و المپیک است. رقابت‌ها امسال در یزد برگزار می‌شود و آنچه در توان داریم استفاده می‌کنیم تا رقابت‌ها به بهترین شکل ممکن برگزار شود. 
دکتر فاطمی استاندار یزد نیز گفت: بابت ابلاغ ریاست برگزاری رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر تشکر می کنم. هر آنچه که لازم است انجام می‌دهیم تا از این رقابت‌ها به بهترین شکل ممکن میزبانی کنیم. 
وی خاطرنشان کرد: از زمانی که در اختیار داریم به بهترین شکل ممکن استفاده خواهیم کرد تا با یک برنامه‌ریزی خوب و مدون میزبانی شایسته برای رقابت‌های بین‌المللی بدمینتون فجر باشیم.