سی و دومین دوره رقابت های بین المللی فجر ؛ صعود تاریخی پریا اسکندری و رومینا تاجیک به فینال دوبل / شکوه بدمینتون ایران در مقابل بزرگان جهان / دختران ایران رنکینگ شماره 64 جهان را بردند

  • اخبار مهم - ویژه
Image

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، امروز اتفاقی تاریخی و بی نظیر در رقابت های بین المللی فجر رخ داد و تیم دوبل دختران ایران با غلبه بر تیم قدرتمند مکزیک فینالیست رقابت ها شدند. اسکندری و تاجیک در حالی به این موفقیت عظیم دست یافتند که تمامی شرکت کنندگان رقابت های فجر همگی حائز رنکینگ زیر 100 جهان هستند و جز قدرتمندترین های جهان بدمینتون محسوب می شوند. این اتفاق تاریخی برای بدمینتون بانوان شکوه ایران را در رقابت های بین المللی نشان داد. 
امروز در ادامه رقابت های سی و دومین دوره رقابت های بین المللی فجر امروز تیم دوبل (دونفره) ایران در نیمه نهایی به میدان رفتند. پریا اسکندری و رومینا تاجیک که روز گذشته با غلبه بر تیم قدرتمند هند مدال برنز خود را قطعی کرده بودند امروز صبح نیز با غلبه بر تیم دو نفره مکزیک در نیمه نهایی فینالیست شدند. 
اسکندری و تاجیک حریفان مکزیکی خود یعنی هارامارا گیتان و سابرینا سولیس را دو بر یک و با نتایج 21 بر 11، 11 بر 21 و 21 بر 15 شکست دادند و فینالیست فجر شدند. مدال نقره این دو دختر بدمینتون باز ایرانی قطعی است و این دو فردا برای مدال طلا تلاش خواهند کرد. رنکینگ حریف ایران در نیمه نهایی 64 بود. در واقع اسکندری و تاجیک مقابل یکی از تیم های برتر جهان این پیروزی بزرگ و ارزشمند را به دست آوردند.