شورای عالی ورزش استان یزد در رابطه با رقابت های بین المللی فجر برگزار شد ؛ رونمایی از پوستر رقابت ها با حضور پوریا 

  • اخبار مهم - ویژه
Image

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، شورای عالی ورزش استان یزد در رابطه با برگزاری رقابت‎های بین المللی بدمینتون فجر برگزار شد. یکی از برنامه های مهم شورای عالی ورزش استان یزد برگزاری رقابت‎های بین المللی بدمینتون فجر است. یزد امسال میزبان این رقابت‎هاست. در جلسه شورای عالی استان یزد علاوه بر محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون ایران و نائب رئیس آسیا، دکتر فاطمی استاندار یزد، ضرابی زاده سرپرست هیات بدمینتون یزد، معاونین استاندار، حاج حسینی مدیرکل ورزش و جوانان یزد همچنین اعضای شورا و مدیران استان حضور داشتند. 
بحث و گفت و گو در جلسه شورای عالی یزد پیرامون برگزاری سی و دومین دوره رقابت های بین المللی فجر به میزبانی یزد بود. 
پوریا به دعوت استاندار یزد در این جلسه شرکت کرد. 
دکتر فاطمی استاندار یزد در رابطه با میزبانی یزد از این رقابت های بین المللی و معتبر گفت: رقابت های بین المللی  بدمینتون فجر  بزرگ ترین رقابت بین المللی در ورزش کشور محسوب می شود. اینبار رقابت ها به میزبانی یزد برگزار میشود. 
دکتر فاطمی عنوان کرد: مدیران پای کار باشند تا این رقابت های بین المللی به بهترین شکل ممکن برگزار شود. 
استاندار یزد اذعان داشت: با توجه به اینکه همزمان با رقابت های بین المللی فجر ما دو رویداد بزرگ رقابت های سریز بین المللی جوانان و اجلاس روسای آسیای میانه را نیز برگزار میکنیم در واقع میزبان سه رویداد بزرگ مرتبط با بدمینتون هستیم. 
در این جلسه استاندار یزد احکام کمیته های مختلف برگزاری رقابت های بین المللی یزد را صادر کرد. 
محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون ایران و نائب رئیس بدمینتون آسیا نیز گفت: نخستین دوره رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون فجر به میزبانی تهران برگزار شد و میزبان چهارمین دوره نیز یزد بود. حالا به فاصله 30 سال مجددا یزد میزبان همین رقابت ها شده است. 
پوریا تصریح کرد: رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون فجر  دارای رنکینگ جهانی و رنکینگ المپیک است. تا 12 دوره هزینه شرکت در رقابت ها به عهده فدراسیون و ما به عنوان کشور میزبان بود. بعد از اینکه رقابت ها جایگاه جهانی پیدا کرد تمامی هزینه‎های اسکان و اعزام و شرکت در رقابت‎ها بر عهده تیم‎ها و بازیکنان شرکت کننده شد. 
رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون فجر به جایگاه قابل توجهی در سطح بدمینتون بین الملل پیدا کرد و بعد از 15 سال دارای جوایز هم شد. فدراسیون بدمینتون برگزاری فجر را به عنوان یادگاری از دهه فجر نگه داشته است و به طور منظم آن را برگزار می‌کند. 
نائب رئیس آسیا ادامه داد: این رقابت ها اهمیت زیادی دارد و در تقویم جهانی فدراسیون جهانی بدمینتون ثبت شده است. بدمینتون بازان به فاصله مدت کمی تا آغاز المپیک پاریس به این رقابت ها می آیند تا امتیازات لازم جهت صعود به المپیک و ارتقا در رنکینگ جهانی را جمع آوری کنند. 
پوریا با بیان اینکه امسال بیش از 30 کشور در این رقابت ها شرکت کرده اند یادآور شد: همزمان با برگزاری رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون فجر قرار است جلسه  روسای بدمینتون آسیای میانه هم برگزار شود و علاوه بر آن پنجمین دوره رقابت های بین المللی سریز جوانان نیز برگزار خواهد شد. 
پوریا در پایان صحبت های خود از حاج حسینی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان یزد تشکر کرد. رئیس فدراسیون تاکید کرد: حاج حسینی از مدیران جوان و خوش فکری است که خدمت زیادی به ورزش می کند. سه استان داوطلب میزبانی رقابت های بین المللی فجر بودند اما با پیگیری حاجی حسینی این میزبانی در نهایت به یزد رسید. 
این دومین جلسه برگزار شده در رابطه با رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون فجر با مسئولان استان یزد بود. در نخستین جلسه دکتر هاشمی وزیر ورزش و جوانان حکم ریاست برگزاری رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون فجر  به دکتر فاطمی استاندار یزد ابلاغ کردند. 
شورای عالی رقابت ها نیز تشکیل شد . 
در پایان از پوستر سی و دومین دوره رقابت‎های بین‎المللی بدمینتون فجر با حضور استاندار یزد و محمدرضا پوریا رونمایی شد.