اسکویی مرد ورزش و صدای ماندگار ورزش ایران دار فانی را وداع گفت

  • اخبار مهم - ویژه
Image

مسعود اسکویی مجری پیشکسوت ورزش و رادیو، دارفانی را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون مسعود اسکویی مجری و مفسر قدیمی ورزش رادیو وتلویزیون به دلیل شکستگی ناحیه پا و لگن در بیمارستان لاله عمل جراحی شد و مدتی در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر پزشکان بود که امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۸۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

استاد اسکویی که متولد سال ۱۳۱۸ بود، از سال ۱۳۴۵ به استخدام تلویزیون ملی ایران درآمده و سابقه حدودا ۵۷ سال گزارشگری و فعالیت در رادیو و تلویزیون را داشت. او از جمله گزارشگران و مفسران ورزشی بود که در رشته های مختلف از جمله والیبال سالها سابقه فعالیت داشت.

این پیشکسوت ورزش و رادیو دوره تهیه‌کنندگی را به مدت یک‌سال در تلویزیون T.D.F آلمان گذراند. اسکویی با گزارش بازی دوستانه فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و کویت در سال ۱۳۵۰ وارد کار گزارشگری ورزشی شد. او همچنین در سال ۱۳۷۱ در کلاس تخصصی گزارشگری فینگلی، مدرس استرالیایی، حضور یافت.

فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران این ضایعه را به خانواده ایشان، صداو سیما جمهوی اسلامی ایران و جامعه بزرگ ورش تسلیت می گوید.

لازم به ذکر است چندی پیش دکتر پوریا با حضور در بیمارستان لاله جویای احوال ایشان شدند و دقایقی با مرحوم اسکویی، خانواده ایشان و پزشک معالجه به گفت و گو پرداختند.