پنجمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون برگزار شد ؛ پوریا: 1403 سال بسیار پرکاری خواهد بود

  • اخبار مهم - ویژه
Image

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون ، پنجمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون ایران در سال جاری امروز یکشنبه 12 آذر ماه در محل فدراسیون بدمینتون با حضور محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون و نائب رئیس آسیا و دیگر اعضای هیئت رئیسه برگزار شد.

محور عمده صحبت های مطرح شده در پنجمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون اختصاص به سه رویداد بزرگ و بین المللی داشت. سی و دومین دوره رقابت های بین المللی فجر، سریز بین المللی جوانان و همچنین برگزاری نخستین دوره رقابت های بین ‎المللی بدمینتون جام خزر رویدادهایی بودند که در رابطه با نحوه برگزاری آنها صحبت شد. 

در این جلسه فریبا مددی نائب رئیس فدراسیون بدمینتون گزارشی کلی از رقابت‎های بین االمللی سریز در بحرین ارائه داد، رقابت هایی که وی در آن سرداور بود.

اعزام تیم دو نفره صالح سنگتراش و محمدمهدی میرشکاری و همچنین مبینا ندائی به رقابت های برون مرزی موضوع دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت. این بازیکنان درصدد کسب سهمیه المپیک هستند.

جان فشان و فرجی از دیگر اعضای هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون درباره حامیان مالی و همچنین هماهنگی جهت برگزاری رویدادهای بین المللی، برنامه ‎ریزی های لازم را ارائه دادند.

برگزاری دوره های آموزشی، مربی گری، داوری و همچنین کارگاه های دانش افزایی و موضوع افزایش حق شرکت در دوره ها موضوعات دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس آئین نامه جدید باید تصمیم گیری های جدید در سال 1403 اعمال شود.

در پایان محمدرضا پوریا و اعضای هیئت رئیسه نقطه نظرات خود را جمع بندی و در رابطه با هماهنگی های لازم جهت برگزاری سی و دومین دوره رقابت‎های بین المللی فجر صحبت کردند. یکی از مسائل مطرح شده در رابطه با نحوه اسکان تیم ها و انتقال تیم ها و بازیکنان از تهران به یزد و بالعکس بود.

پوریا: میزبانی سه رویداد بین المللی بسیار مهم است

محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون و نائب رئیس آسیا در پنجمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون گفت: فدراسیون بدمینتون از سال 1402 به بعد میزبان سه رویداد بین المللی خواهد بود، در واقع یک رویداد بین المللی دیگر به تقویم ما و البته تقویم رقابت های بین المللی بدمینتون در فدراسیون جهانی و آسیا اضافه شده است. برگزاری هر سه رویداد برای ما بسیار مهم است. 

پوریا عنوان کرد: رقابت های بین المللی فجر و سریز بین المللی جوانان قبلا برگزار می شدند و در تقویم جهانی هم ثبت هستند. رقابت های فجر که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به دلیل ثبت در تقویم جهانی و تاثیرگذاری بر روی صعود بدمینتون بازان به المپیک همیشه با استقبال گسترده شرکت کنندگان خارجی روبرو می شد. سی و دومین دوره این رقابت ها امسال به میزبانی یزد برگزار می شود که هماهنگی های لازم برای آن انجام شده است.

رئیس فدراسیون بدمینتون افزود: از سال آینده به طور رسمی ما میزبان سه مسابقه بین المللی هستیم چرا که جام بین المللی خزر که از سری رقابت های فیوچرز محسوب می شود به این تقویم اضافه شده است. در جریان اجلاس روسای میانه آسیا پیشنهاد برگزاری آن را مطرح کردیم و خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت. نخستین دوره قرار است به میزبانی محمودآباد باشد و نخستین جلسه هماهنگی برگزاری آن نیز روز گذشته برگزار شد.

نائب رئیس آسیا در پایان گفت: سال 1403 سال بسیار پرکار و پرباری برای ما خواهد بود و بدمینتون در عرصه بین المللی فعالیت بیشتری خواهد داشت.